تدوین برنامه‌ی جامع برای ساماندهی وضعیت صنعت دخانیات

0 0

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور بر ضرورت تهیه و تدوین برنامه‌ ای جامع برای ساماندهی وضعیت صنعت دخانیات و ایجاد الگوی کشت متناسب با پتانسیل ها و شرایط اقلیمی کشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی تصریح کرد: این مرکز باید با همکاری تشکل‌های تخصصی سیاست‌گذاری در صنعت، دخانیات را با هدف توسعه داخلی سازی و ساماندهی الگوی کشت توتون و تنباکو را در دستور کار قراردهد.

معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: تدوین طرح جامعی در این صنعت علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و توسعه اشتغال روستایی در جلوگیری از قاچاق محصولات دخانی نیز بسیار موثر خواهد بود.

صادقی نیارکی ضرورت نظارت مستمر بر فرآیند تولید محصولات دخانی را مورد تاکید قرارداد و گفت: با اجرای طرح رهگیری سیگار به طور سیستمی، قانونی بودن کالا در تمامی طول زنجیره، قابل شناسایی است و این سامانه در شفاف سازی نقش موثری دارد.

وی افزود: با نظارت بر نحوه اجرای این سامانه می‌توان در مراحل مختلف نسبت به شناسایی سیگارهای جعلی و قاچاق اقدام کرد و این اتفاق در کاهش قاچاق محصولات دخانی بی کیفیت که سلامت جامعه را تهدید می کند بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

گفتنی است، در این نشست رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور و مدیران زیر مجموعه این مرکز با تشریح اقدامات انجام شده در صنعت دخانیات، گزارشی از روند فعلی تولید محصولات دخانی و میزان مصرف در کشور ارائه کردند.

مهدی صادقی نیارکی نیز ضمن بازدید از روند فعالیت بخش های مختلف این مرکز، از نزدیک در جریان چالش ها و دغدغه های صنعت دخانیات قرار گرفت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.