تسهیلات فروش قسطی تبلت ارزان به ۲ میلیون دانش آموز محروم از آموزش مجازی

0 3

در راستای عدالت آموزشی و کاهش شکاف دیجیتال و ایجاد دسترسی برای ۲ میلیون دانش آموزی که در شرایط کرونایی از آموزش های مجازی و شبکه اجتماعی شاد محروم هستند، طرح پیشنهادی پرداخت تسهیلات فروش اقساطی تبلت ارزان قیمت از سوی کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا،در سی و ششمین جلسه کارگروه اقتصادی کرونا که در روز چهارشنبه بیست و پنجم دی ماه به ریاست دکتر نهاوندیان، رئیس کارگروه و معاون  اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی گزارشی اعلام کرد که از ۱۴ میلیون دانش آموز در سراسر کشور، حدود ۲ میلیون دانش آموز به ابزارهای آموزش های اینترنتی و آنلاین مبتنی بر شبکه شاد نظیر موبایل هوشمند و تبلت دسترسی ندارند.

این وزارتخانه پیشنهاد داد که به منظور دسترسی برابر همه دانش آموزان سراسر کشور به آموزش های محازی، تبلت های هوشمند به شیوه «باندلینگ» در اختیار دانش آموزان قرار گیرد. در طرح باندلینگ برای دانش آموزان، تبلت ارزان قیمت با سیم کارت خاص ویژه هر دانش آموز طراحی شده است.

 کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، ضمن استقبال از طرح پیشنهادی پرداخت تسهیلات فروش اقساطی تبلت ارزان قیمت به دانش آموزان محروم از آموزش های مجازی، آن را در راستای ایجاد عدالت و برابری آموزشی و کاهش شکاف دیجیتال آموزشی و کاهش هزینه های اینترنت در شرایط کرونایی در کشور دانست و مقرر کرد:کمیته ای کارشناسی متشکل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بانک مرکزی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت وزارت تعاون و وزارت کار و رفاه اجتماعی برنامه اجراییجامع نحوه پرداخت تسهیلات فروش قسطی را به جلسه آینده کارگروه اقتصادی کرونا ارائه کنند تا مورد تصویب صورت گیرد.
 همچنین کارگروه در این جلسه موضوع حمایت از مشاغل و کسب و کارها و افزایش قدرت خرید مردم نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقررر شد که راهکارهای جامع عملیاتی و اجرایی آن به کارگروه برای تصویب ارائه شود.
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.