تعطیلات مدارس در ستاد ملی پیشگیری از کرونا اتخاذ می‌شود

0 4

معاون تربیت بدنی و سلامت در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها با بیان اینکه تعطیلات مدارس به دلیل ویروس کرونا در اختیار این وزارت خانه نیست؛ گفت: این تصمیم در ستاد ملی پیشگیری از کرونا  اتخاذ شده و به اطلاع مردم می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز مهرزاد حمیدی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد؛  مشکلی که در خصوص تعطیلی مدارس با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا وجود دارد، مهاجرت است.

وی افزود: ادامه سفرها امکان انتقال بیماری از شهری به شهر دیگر را افزایش می‌دهد و این روند پیشگیری را با مشکل مواجه می‌کند.

حمیدی بر رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی کردن مدارس تاکید و عنوان کرد: استان‌هایی که مدارس‌شان همچنان فعال است است باید با رعایت تمام نکات بهداشتی به فعالیتشان ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: مدارس شبانه روزی با رعایت اصول بهداشتی و کنترل ورود و خروج ادامه فعالیت دهند و دراین صورت خوابگاه‌ها باید ضدعفونی شود و رعایت نکات بهداشت در غذا خوری‌ها نیز بیش از پیش رعایت شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: اگر دانش آموزی دچار بیماری شود مدیر مدرسه باید سریعا او را به منزلش انتقال دهد تا تحت مراقبت والدین قرار گیرد.

وی افزود: هرگونه تصمیم در خصوص تعطیلات مدارس  فرا وزارتی است و در ستاد پیشگیری از کرونا اتخاذ و لازم الاجراست لذا وزارت بهداشت تعطیلی مدارس را اطلاع رسانی می‌کند.

حمیدی با اشاره به مشکلات دانش آموزان با نیازهای ویژه گفت؛ دانش آموزانی که مشکل ایمنی بدن دارند باید در منزل باشند تا سازمان آموزش و پرورش استثنایی خدمات آموزشی را به این دست از دانش آموزان ارائه دهند.

وی بر لازم الاجرا بودن تصمیمات ستاد پیشگیری از کرونا تاکید و اعلام کرد: استان‌هایی که برای ضدعفونی کردن محیط مدرسه با کمبود مواد ضدعفونی رو به رو هستند می‌توانند با اداره کل آموزش و پرورش زنجان برای تهیه مواد مذکور هماهنگ کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از تشکیل جلسات مستمر و روزانه ستاد پیشگیری از کرونا خبر داد و اظهار کرد: هرگونه تصمیم در خصوص بیماری کرنا در هر استان که در ستاد پیشگیری اتخاذ می‌شود، توسط خود استان‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.