توزیع ۱۳۵ هزار تبلت دانش آموزی در سطح کشور

0 2

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از  اجرای طرح هدایت با هدف بهره مندی دانش آموزان از ابزار هوشمند آموزشی خبر داد و گفت: مسئولین و خیرین با بسیج امکانات به دنبال توسعه آموزش های مجازی و بهره مندی دانش آموزان از ابزار و وسایل هوشمند آموزشی هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید جواد حسینی در نشست هم اندیشی معاون اول رئیس جمهور با جمعی از خیرین، فعالان اقتصادی، احزاب و سمن های سیستان و بلوچستان اظهارکرد: در شرایط پیش آمده در پی اپیدمی کرونا در سایه تلاش و تدبیر مسئولین ستادی و صف در وزارت آموزش و پرورش و در سطح استان‌ها و مناطق مختلف، خوشبختانه استمرار کیفی فرآیندهای آموزشی و تربیتی با حضور ۷۰ درصد دانش آموزان در فضای مجازی به ویژه شبکه شاد در حال انجام است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: برای بهره‌مندی حدود ۳۰ درصد دانش‌آموزان کشور از آموزش های مجازی که آمار تقریبی ۵ میلیون را شامل می شود، همه مسئولین و خیرین با بسیج امکانات و تجهیزات پای کار آمده‌اند تا این تعداد نیز با استفاده از ابزار و وسایل هوشمند آموزشی در فرآیند آموزش های مجازی حضور فعالی داشته باشند.

وی با اشاره به طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس و یک مدرسه) خاطرنشان کرد: هر تبلت نه تنها تداوم آموزش را به دنبال خواهد داشت بلکه دانش آموزان می توانند به راحتی به کارگاه، آزمایشگاه کتابخانه و بسیاری از فرصت های دیگر آموزشی، تربیتی، ورزشی و غنی سازی اوقات فراغت دسترسی داشته باشند.

حسینی ادامه داد: با هدف مشارکت خیرین در مسیر تهیه تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند سامانه ای طراحی شده و هم اکنون در اختیار همه موسسات خیریه و مردم نهاد و هر فردی که بتواند در این امر خداپسندانه مشارکت و همراهی داشته باشد، قرار گرفته است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: تاکنون ۱۳۵ هزار تبلت دانش آموزی در سطح کشور توزیع شده و از امروز توزیع تعداد ۵۰۰۰ تبلت مختص دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: مرکز آمار ایران تعداد هزار تبلت دانش آموزی را به دانش آموزان سیستان و بلوچستان اهدا نموده و فرآیند اختصاص ۱۵ هزار تبلت دیگر از سوی این نهاد دولتی نیز به زودی آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: به همت یکی از خیرین مقیم خارج کشور تعداد ۱۰۰۰ تبلت، کمیته امداد حضرت امام رحمت الله علیه تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ تبلت و آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز تعداد ۵۶۰ تبلت را به دانش آموزان این استان اختصاص داده که در حال توزیع می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.