توسعه دوومیدانی، توسعه کل ورزش را در پی دارد

0 2

در چارچوب دیدار معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش دکتر مهدی علی‌نژاد با حضور در فدراسیون دو و میدانی حضور یافت و با مسئولین آن دیدار و گفت و گو کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ در این دیدار که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید ابتدا هاشم صیامی در سخنانی ضمن تشکر و قدر دانی از دکتر مهدی علی‌نژاد به واسطه توجه ویژه به ورزش پایه و پر مدال دو و میدانی پیرامون عملکرد در بیش از سه ماهه گذشته فدراسیون توضیحاتی را برای معاون وزیر ورژش ارائه نمود.

صیامی همچنین با اشاره به پتانسیل بالای ورزشکاران دو و میدانی برای کسب سهمیه المپیک بیان کرد:اردوهای آماده سازی ورزشکاران در داخل و خارج از کشور در حال برگزاری است و ما بسیار امیدواریم که بتوانیم تعداد سهمیه‌های دو و میدانی را در بازیهای المپیک توکیو افزایش دهیم. در ادامه این دیدار علی رضایی سرپرست دبیری فدراسیون نیز اظهار داشت: بعد از حضور در فدراسیون بلافاصله کمیته‌های‌های تخصصی را راه‌اندازی کردیم که خوشبختانه بسیار فعال هستند.

وی افزود:در گام بعدی سیستم اتوماسیون هیات‌های استانی را ایجاد کردیم که بسیار از مشکلات اداری ما را برای مکاتبه با استانهای سراسر کشور از بین برده است. برگزاری اردوهای متمرکز و غیر متمرکز قهرمانان دو و میدانی در (جزیره کیش،بوشهر،تهران،صربستان،ترکیه،فرانسه و آمریکا و همچنین ساماندهی ورزشکاران و مربیان تیم‌های ملی و پرداخت کمک هزینه به ۷۰ نفر جهت برگزاری اردوهای استانی با نظارت روسای هیات‌‌ها از دیگر مواردی بود که سرپرست دبیری فدراسیون به آن اشاره کرد.

رضایی همچنین اظهار داشت:سفرهای استانی را جهت رفع مشکلات هیات‌ها و جذب منابع مالی آغاز کرده‌ایم و تقویم مسابقاتی و آموزشی سه ماهه پایانی سال ۹۹ را نیز اعلام نموده و اقداماتی را جهت جذب اسپانسر مالی برای ۶۰ ورزشکاران دو و میدانی به وسیله چاپ بولتن ‌های اقتصادی انجام دادیم.

رضایی در پایان به خرید تجهیزات تخصصی دو و میدانی توسط فدراسیون با منابع مالی بخش خصوصی اشاره کرد و گفت:این تجهیزات وارد کشور شده و در گمرک است و انشا الله به زودی ترخیص شده و به تمامی استانهای سراسر کشور ارسال خواهیم نمود.

مهدی علی‌نژاد نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت بسیار بالای ورزش دو و میدانی گفت: دو و میدانی برای مجموعه ورزش کشور رشته ورزشی بسیار مهمی است اگر دو و میدانی خوب شکل بگیرد کل ورزش کشور پیشرفت خواهد کرد.

وی افزود:با ضوابطی که در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایجاد کرده ایم بودجه فدراسیون‌ها بر اساس عملکرد و مدال آوری به آنها پرداخت خواهد شد.

او ادامه داد:وزارت‌ورزش و کمیته ملی المپیک برای پرداخت بودجه به فدراسیون‌ها مبنا ایجاد کرده‌اند که بسیار کار مهمی برای ورزش بوده است. معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین افزود:اگر دو و میدانی بتواند عملکردش را کیفی تر کند قطعا توجهات بیشتری به آن خواهد شد.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.