تولید کافی، تامین و تنظیم بازار اقلام، اولویت وزارت صمت است

0 0

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت هدف از تشکیل شورای هم خانواده سازمان های صمت استان ها را فرصتی برای ایجاد هم افزایی در حوزه های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری استانها دانست و بر ضرورت نگاه مشترک به حل مسائل ادارات هم خانواده تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از شاتا ، برات قبادیان به عنوان معاون معین استان ایلام در جلسه شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت این استان به تشریح اولویت های مورد نظر سرپرست وزارت صمت پرداخت و گفت: موضوع تنظیم بازار، تامین ارزاق موردنیاز مردم و مدیریت تولید و تامین اقلام مبارزه با کرونا، از اهم مواردی است که باید با تعامل و برگزاری مدون جلسات شورای هم خانواده در دستور کار باشد.
وی افزود: علاوه بر همکاری با واحدهای هم خانواده، تعامل با سایر دستگاه ها و سازمان ها برای دستیابی به اهداف ترسیمی وزارت صمت امری ضروریست.
این مسئول اضافه کرد: معاونین معین پیگیر اموارت استان ها می باشند و پیشنهاد کردند تا مسئولین ارشد استان در جلسات شورای معاونین وزارت صمت به منظور حل مشکلات حضور یابند.
رئیس سازمان صمت استان ایلام نیز در ادامه به تشریح وضعیت تولید وتجارت پرداخت وگفت: استان ایلام دارای ۵۳۰ واحدصنعتی باسرمایه گذاری ۳۴۹۵۰میلیارد تومان می باشد و با این حجم سرمایه گذاری زمینه اشتغال ۹۵۷۰ نفر فرآهم شده است.
رضا محمد رحیمی افزود: تعداد۳۴ هزارواحدپروانه کسب،۱۵سیلو ذخیره گندم،۲۳۳انبارفعال ثبت شده درسامانه جامع انبارها و ۲۱ مورد سردخانه در استان فعالیت می نمایند.
این مسئول با بیان تاثیر کرونا بر موضوع صادرات دراستان خاطرنشان کرد: تعداد ۱۵۸ کارت بازرگانی فعال در استان وجود دارد و در سال گذشته ۱/۲ میلیارد دلار صادرات از مرز مهران صورت گرفته است.
در این جلسه روسای ادارات هم خانواده نیز به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته، وضعیت موجود و بیان مشکلات و درخواست های حوزه کاری خود پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.