حاجی میرزایی : آموزش، رفاه و بهداشت از شاخص های اصلی سلامت جامعه است

0 3

وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آموزش در زیست بوم جدید، عرصه جدیدی برای همکاری دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با حضور سعیدنمکی در سالن جلسات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش ها، فداکاری ها و سخت کوشی های مجموعه بزرگ وزارت درمان و آموزش پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: برگزاری نشست های مشترک دو وزارت خانه بسیار مهم و اثربخش است و امید دارم خروجی این نوع همکاری ها بتواند باعث ایجاد نتایج خوب در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان شود.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه برای رسیدن به هدف مطلوب باید در بین دستگاه های کشور، پیوند سازمانی برقرار باشد، تصریح کرد: آموزش، رفاه و بهداشت از شاخص های اصلی سلامت در یک جامعه است و کارایی همه نهادها متصل به کارآمدی نظام یادگیری است و هر چقدر نظام یادگیری کارآمدتر عمل کند و یادگیری عمیق تر و ماندگارتر شود عملکرد جامعه در آینده بهتر خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به دوره طلایی زندگی دانش آموزان در نظام تعلیم و تربیت کشور گفت: دانش آموزان در بهترین دوره زندگی در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار می گیرند و ارتباط ما در این دوره با دانش آموزان ارتباطی منظم، آموزشی و چهره به چهره است که قابلیت ارزیابی دارد و نشان می دهد که اگر بخواهیم در جامعه اتفاق مثبتی رخ دهد باید ابتدا در سطح آموزش و نوع آموزش های ارائه شده دقت کنیم تا موفق به آماده کردن افراد برای زندگی بهتر در جامعه ای ایده آل شویم.

وی گفت: معتقدم در گام اول لازم است افراد در برخورد با مشکلات چگونگی خودمراقبتی و مواجهه درست و منطقی با مسائل و چگونگی عبور از مشکلات را بیاموزند و در حال حاضر، عرصه جدیدی برای همکاری دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فراهم شده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سندتحول بنیادین به عنوان سند روشنگر راه آموزش و پرورش گفت: در سند تحول بنیادین بر ساحت های محیطی و زیستی تاکید شده است. بنابراین همانقدر که موظف به آموزش اخلاق، دین، اقتصاد و .. هستیم. مراقبت از سلامت ونحوه یادگیری این مراقبت نیز برای ما مهم است.

حاجی میرزایی گفت: خوشبختانه با کمک همکارانم در وزارت آموزش و پرورش موفق شدیم برای هر دوره سه ساله آموزشی، اهدافی را در جهت ارتقای سلامت و بهداشتی مصوب کنیم که امیدواریم با تحقق این اهداف سلامت جامعه را تا حدی مطلوب تامین خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در دوره کرونا بسیاری از آموزش های بهداشتی و سلامت محور را از طریق بارگذاری محتوا در شبکه شاد و یا آموزش های ضمن خدمت به خانواده ها، دانش آموزان و اولیا ارائه کرده ایم. همچنین موفق به انجام فعالیت هایی در بحث بهداشت دهان و دندان و درمان چاقی شده ایم که امیدواریم با همکاری مجموعه شما بهتر بتوانیم در این فعالیت ها پیشرفت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش همگانی جزو اصلی ترین وظایف نظام تعلیم و تربیت است، بیان کرد: در راستای ارتقا سطح یادگیری و آموزش  به دانش آموزان، اقدام به تولید بسته های یادگیری کرده ایم. این بسته ها بر اساس اهداف سند تحول بنیادین تولید خواهد شد و یادگیری را از آموزش محور به تربیت محور ارتقا خواهد داد. در این مسیر  مجموعه شما می تواند با همکاری ما، در پیشبرد اهداف آموزشی بسیار تاثیرگذار باشد.

حاجی میرزایی در پایان ضمن قدردانی از برگزاری این نشست مشترک گفت:  ما یک مجموعه ۱۶ میلیونی از معلم و دانش آموز و به همین میزان والدین دانش آموزان هستیم که می توانیم با همیاری و همکاری شما در آموزش، بهداشت و درمان جامعه نقش تاثیرگذار و ماندگاری را ایفا کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.