حضور هیئت تحقیقاتی ژاپنی در دومین جلسه شواری پژوهشی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان

0 0

دومین جلسه شورای پژوهشی و فناوری اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان در سال جاری با حضور اعضای شورا و دو متخصص دانشگاهی از کشور ژاپن به منظور ارائه راهکار تشخیص ترکیب و منابع آلاینده هوا با استفاده از دستگاه پرتابل سنجش قطر و شدت ذرات آلاینده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان ، مدیر کل  حفاظت محیط زیست کردستان با اعلام این خبر گفت: استفاده از پتانسیل، تجارب و فناوری های نوین سایر کشورها و دستاوردهای علمی معتبر مجامع بین المللی، یکی از راهکارهای مقابله با چالش های محیط زیستی کشور است.
فریبا رضائی با اشاره به منابع آلاینده استان و به ویژه ریزگردها و گرد و غبار افزود: مدیریت منابع آلاینده، علاوه بر دانش بومی و صاحب نظران و متخصصین داخلی، استفاده از دانش و فناوری های نوین دیگر ممالک و کنوانسیون های بین المللی را می طلبد و لذا با توجه به چالش ریزگردها دراستان، مقرر شد که از توان، دانش و تخصص مراکز دانشگاهی معتبر و صاحب تجربه در این زمینه به منظور ارائه روش های تهیه اطلاعات دقیق منابع آلاینده هوا استفاده شود.
در ادامه جلسه متخصصین مذکور، ضمن اشاره به شیوه های نوین نمونه برداری و تشخیص ترکیب و منابع آلاینده هوا، روش های استفاده از دستگاه آنالایزر را تشریح کردند.
در پایان جلسه، ضمن بازدید از ایستگاه سنجش آلاینده های هوا، مستقر در محوطه اداره کل، طرفین خواستار تداوم همکاری های دوجانبه شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.