خسارت چهار هزار میلیارد ریالی سیل به راه‌های استان کرمان

0 2

سیل فروردین امسال چهار هزار و ۴۱ میلیارد ریال خسارت به راه‌های استان کرمان وارد کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان, مدیراین اداره کل و رئیس کمیته مدیریت بحران استان کرمان در جلسه بررسی خسارات سیل  به راه‌های این استان که با حضور مدیر کل برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: ۳۷۰۰ میلیارد ریال از خسارات در حوزه راه های شمال استان و ۳۴۱ میلیارد ریال مربوط به حوزه جنوب کرمان است.

بلوردی بیشترین خسارت را مربوط به محور شهداد – نهبندان دانست و افزود: این محور که استان کرمان را به شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان متصل می کند، بر اثر سیل ۲۵ فروردین تخریب و مسدود شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر رانندگان از مسیر جایگزین کرمان – فهرج – زاهدان – زابل تردد می کنند، اظهار داشت: محور جایگزین، ۱۵۰ کیلومتر مسیر کرمان – زابل را طولانی تر می کند.

رئیس کمیته مدیریت بحران استان کرمان تصریح کرد: پس از تخصیص اعتبار لازم ساخت مجدد ۲۵ کیلومتر تخریب شده محور شهداد – نهبندان آغاز خواهد شد.

مدیر کل برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی هم در این جلسه گفت: وزیر راه وشهرسازی بر  برآورد  دقیق خسارات وجبران آن در اسرع وقت  تاکید دارد.

یعقوبی همچنین از محور مسدود شهداد – نهبندان بازدید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.