خطیب‌زاده:۳کشور اروپایی به‌جای فرافکنی به اجرای کامل برجام برگردند

0 0

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: از سه کشور اروپایی انتظار می‌رود که به جای فرافکنی سیاسی، در جهت پایبندی کامل به تعهدات‌شان طبق برجام و مصوبات کمیسیون مشترک اقدام کنند و به اجرای کامل برجام برگردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از ایرنا، «سعید خطیب‌زاده» روز جمعه در واکنش به بیانیه سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه در خصوص همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، ضمن محکوم کردن این مواضع غیرمسئولانه گفت: از سه کشور اروپایی انتظار می‌رود که به جای فرافکنی سیاسی، در جهت پایبندی کامل به تعهدات‌شان طبق برجام و مصوبات کمیسیون مشترک اقدام کنند و به اجرای کامل برجام برگردند.  

وی افزود: فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملا در چارچوب قوانین بین‌الملل و کاملا قانونی و مشروع بوده و در راستای حقوق ذاتی لاینفک کشورها دنبال می‌شود.  

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تعهدات اروپایی‌ها در برجام اظهارداشت: با خروج ایالات متحده از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها و تداوم بدعهدی اروپا در زمینه انتفاع اقتصادی ایران از رفع تحریم‌های تعهد شده در برجام، جمهوری اسلامی ایران طبق بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام گام های هسته‌ای را برداشته است که کاملا منطبق با برجام است.  

خطیب‌زاده ادامه داد: ایران همواره تاکید داشته است که در صورت اجرای کامل برجام از سوی طرف‌های مقابل، بازگشت‌پذیر خواهند بود.

روز گذشته، انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با طرح ادعاهایی اظهار داشتند: 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.