راه‌اندازی دو سامانه کلاس مجازی در فارس باهدف تداوم آموزش دانش آموزان در منزل

0 3

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: با توجه به شیوع کرونا ویروس در سطح کشور و استان فارس و تعطیلی مدارس، به‌منظور تداوم روند آموزش دانش آموزان، دو سامانه مجازی در اختیار مدیران مدارس قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سعید امیری گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان فارس و تعطیلی مدارس، به‌منظور تداوم برنامه‌های آموزشی دانش آموزان در دوره‌های مختلف تحصیلی، دو سامانه کلاس مجازی در اختیار مدیران مدارس در سراسر استان فارس قرارگرفته است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: نیما یکی از این سامانه‌های کلاس مجازی است که از مهرماه سال جاری فعال‌شده و هم‌اکنون روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ کلاس درس به‌صورت آنلاین در آن راه‌اندازی و فعال می‌شود.

وی افزود: این سامانه به آدرس اینترنتی https://vclass.farsedu.ir/nima/ توسط اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش‌وپرورش فارس و با همکاری گروه‌های آموزشی استان راه‌اندازی شده است و قابلیت راه‌اندازی کلاس درس مجازی به‌صورت آنلاین برای هر مدرسه را دارد.

امیری افزود: مدیران مدارس در سراسر استان برای فعال کردن این سامانه می‌توانند درخواست خود را از طریق اداره محل خدمت خود به اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش‌وپرورش فارس ارسال نمایند تا مراحل فعال‌سازی کلاس مجازی برای آن‌ها انجام شود.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش‌وپرورش فارس همچنین گفت: از روز شنبه ۱۰ اسفندماه نیز ماژول کلاس مجازی در نرم‌افزار فارس آموز به آدرس http://farsamooz.ec.sums.ac.ir/ راه‌اندازی شده است و مدارسی که این خودکارسازی داخلی هوشمند را در اختیار دارند می‌توانند از آن برای برگزاری کلاس‌های مجازی استفاده نمایند.

وی افزود: مدیریت هر دو سامانه یادشده به دست مدیران مدارس خواهد بود و پس از تعریف کلاس مجازی، دانش آموزان می‌توانند با ورود به این کلاس‌ها، به‌صورت آنلاین از آموزش‌های آن بهره‌مند شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.