رشد ۳۱ درصدی فضاهای کتابخانه‌ای در فارس از ابتدای دولت تدبیر و امید

0 1

استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس به عنوان انجمن برتر در آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از رشد ۳۱ درصدی فضاهای کتابخانه ای در فارس از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال انتخاب انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس به عنوان انجمن برتر در آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، عنایت‌الله رحیمی استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس با تبریک فرارسیدن هفته کتاب، به تشریح عملکرد این انجمن پرداخت.

استاندار فارس ضمن تبریک روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار به فعالان این عرصه، گفت: کتاب می تواند تجارب گذشتگان و آرمان ها و خواسته های مطلوب آینده را در ذهنمان به تصویر بکشد و ما را برای حرکت در مسیر تعالی و تکامل فعال کند. نام فارس همواره با فرهنگ و ادب، کتاب و کتابخوانی، فرزانگی و فرهیختگی عجین بوده و بر همین مبنا همیشه تلاش شده این استان در حوزه کتاب و کتابخوانی حرکت هایی رو به جلو و در نهضت دانایی، حرفی برای گفتن و اقدامی در دستور کار داشته باشد.

وی افزود: اگر قرار است از زمان به بهترین نحو استفاده کنیم و از تجارب دیگران درس بگیریم، کلید این موضوع کتاب و کتابخوانی است. کتاب تجربیات گذشتگان را به ما منتقل می کند، راه های دستیابی آن ها به موفقیت و کامیابی را به ما آموزش می دهد، دلایل شکست ها و ناکامی ها را برایمان به تصویر می کشد و ما را نسبت به انتخاب مسیر درست آگاه می کند. کتاب، یاری همیشه همراه و مهربان است. یاری ساکت، که می تواند در ذهن ما غوغا به پا کند. یاری که می تواند توجه ما را به موضوع علم و دانایی جلب کند.

رحیمی تصریح کرد: انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس با انجام اقداماتی ارزنده در حوزه کتابخوانی، در سالی که گذشت به عنوان انجمن برتر در میان انجمن های کتابخانه های عمومی کشور انتخاب شد که بر خود می دانم از تلاش های اعضای حقیقی و حقوقی انجمن و تصمیمات اثرگذار آن ها، قدردانی کنم.

وی افزود: کارهای شاخصی در زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری در استان انجام شد؛ از جمله میزان فضاهای کتابخانه ای استان بیش از ۳۱ درصد رشد داشته است؛ در واقع تعداد کتابخانه های استان از ۱۸۳ باب در ابتدای دولت تدبیر و امید، امروز به بیش از ۲۴۳ باب افزایش یافته است. همچینن میزان عضویت در سال گذشته افزایش داشته است؛ میزان امانت کتاب نیز به بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت که نشان از اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی است. بحمدلله با تلاش های و برنامه ریزی های انجام شده، شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) و مرکز اندیشه و تفکر، فلسفه و دانش، ادبیات و هنر، به عنوان پایتخت کتاب در جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد که سزاوار این عنوان است. برای حفظ این عنوان باید به صورت مستمر تلاش کنیم و به منظور توسعه و تعالی جامعه، بر نهضت فکری کشور اثرگذار باشیم.

استاندار فارس اضافه کرد: از جامعه روستایی نیز غافل نشدیم و اقدامات ارزنده ای انجام شده تا عزیزان ما در مجتمع های زیستی روستایی از نعمت کتاب برخوردار باشند و بتوانند با کتاب و کتابخوانی مأنوس شده و از این امکان برای ساخت آینده بهتر استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.