رشد ۶۳ درصدی صادرات ایران به اوراسیا

0 1

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران عملکرد آماری موافقتنامه موقت بین ج.ا ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو را از زمان اجرایی شدن موافقتنامه، از ۵ آبان ۱۳۹۸ تا ۳۰ خرداد ۱۳۹۹، تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، حمید زادبوم در این خصوص توضیح داد: طبق آمارهای تحلیلی منتشر شده توسط دفتر همکاری ایران و اوراسیا در سازمان توسعه تجارت ایران که بر اساس آمارهای اعلامی گمرک ج.ا ایران از زمان اجرایی شدن موافقتنامه، ۵ آبان ۱۳۹۸ تا ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ استخراج شده است.

تجارت کل ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا:

وی افزود: مجموع صادرات ایران به اوراسیا پس از اجرایی شدن موافقتنامه تا ۳۰ خرداد ۹۹ بالغ بر ۶۸۱ میلیون دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.

زادبوم اعلام کرد: کل واردات ایران از اوراسیا پس از اجرای موافقتنامه تا ۳۰ خرداد ۹۹ بالغ بر ۱۷۳۶ میلیون دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۳ درصد رشد داشته است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: حجم کل تجارت فیمابین به ۲۴۱۷ میلیون دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته است.
زادبوم گفت: این میزان رشد در تجارت کل علی رغم شیوع ویروس کرونا و کاهش حجم تجارت در سطح بین المللی در ماههای اخیر، بیانگر پایداری تجارت با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و قابلیت توسعه روابط تجاری و اقتصادی ج.ا ایران با آن اتحادیه می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.