روادید ۴۰۰ دانشجو برای ورود به امارات صادر شد

0 2

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دبی و امارت‌های شمالی، از صدور روادید برای ۴۰۰ دانشجوی ایرانی که وقت مصاحبه در دبی داشتند، ‌خبر داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت خارجه، این نهاد اعلام کرد: پس از اینکه سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی موفق شده بود برای دانشجویانی که آزمون آیمت (IMAT) در دبی دارند، روادید امارات را اخذ کند، تعدادی زیاد از دانشجویان ایرانی که وقت مصاحبه داشتند (ولی به خاطر بسته بودن تمام مسیرها کاملا ناامید شده بودند) از سفارت ایران در ابوظبی تقاضای همکاری و پیگیری برای صدور روادید کردند.

در ادامه این خبر آمده است: «سیدمحمد حسینی» سرکنسول ایران در دبی و امارت‌های شمالی با پیگیری‌ها و گفت‌وگوهای مستمر با مقامات تصمیم گیر امارات موفق شد ابتدا برای ٢٨٠ دانشجو و در روزهای گذشته برای ۴۰۰ دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری روادید ورود به امارات را اخذ کند.

به گزارش ایرنا، به دلیل شیوع ویروس کرونا،‌ مدت‌ها بود که روادید برای ایرانیان متقاضی ورود به امارات صادر نمی‌شد که از چند ماه گذشته با پیگیری‌ها مسوولان سفارت و کنسولی جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی و دبی این مشکل در حال برطرف شدن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.