روستاها محل تولید و ثروت آفرینی شوند

0 2

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: یکی از اهداف ایجاد اشتغال روستایی و اعتبارات طرح های پایدار روستایی مهاجرت معکوس روستاییان است تا روستاهای کشور محل تولید و ثروت آفرینی شوند.

دکتر امید در جلسه کارگروه اشتغال پایدار روستایی شهرستان بم عنوان کرد: پس از انقلاب اسلامی در روستاهای کشور خدمات گسترده و همه جانبه ای انجام گرفته و تا جایی که مراکز معتبر آمار دنیا گفته اند جمهوری اسلامی در خدمت به روستاها زیاده روی کرده است.

وی ادامه داد: یکی از خدمات بزرگ دولت تدبیر و امید تامین تسهیلات پایدار و اشتغال روستایی بوده که طی چهار دهه اخیر در کشور بی سابقه است،این تسهیلات فوق العاده حساس و مهم باید از آن برای توسعه اشتغال در روستاها استفاده شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهارداشت: شاخص های اصلی در معاونت توسعه روستایی تغییر کرده است، قبلا برای ماندن روستاییان تمام امکانات اعم از آب،برق و گاز و دیگر زیرساختها را به روستا می بردیم اما اکنون معیارهای اصلی اشتغال ،امید و کار است و اگر در روستایی غیر از این باشد تمام امکانات را هم ببریم اما روستایی در آنجا نخواهد ماند.

وی افزود: عملکرد دولت در بحث اشتغال روستایی بسیار خوب بوده است و یکی از آنها استفاده از تسهیلات روستایی است طوری که ۱۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی از طریق صندوق توسعه ملی اعتبار در نظر گرفته شده و سود این تسهیلات در مراکز مرزی چهار درصد و مناطق دیگر ۶ درصد است.

دکتر امید تاکید کرد: دیدگاه بدی که ایجاد شده برخی ها روستا را محل خواب معرفی کرده اند و آخر هفته برای خواب به روستاها می روند درصورتی اشتباه است و جمعیتی که به سمت شهرها آمده آفت های شدیدی از جمله حاشیه نشینی را بوجود آورده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.