ساخت و راه‌اندازی اولین دستگاه پیشرفته حفاری تونل در کشور

0 0

خط تولید یک شرکت دانش بنیان در زمینه ساخت دستگاه حفاری و تونل سازی روز با حضور مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته و استاندار قزوین به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از شاتا، رضا نقی پور اصل در حاشیه بازدید از شرکت تونل ساز ماشین در قزوین گفت: امسال برنامه‌های مختلفی را برای تحقق شعار سال در دستور کار داریم که یکی از آنها تسهیلگری در پرداخت تسهیلات و دریافت وثایق از شرکت‌های دانش بنیان مراجعه کننده به صندوق است.

وی اضافه کرد: امسال تسهیل در فرآیند پرداخت تسهیلات به صنایع پیشرفته کشور، به صورت ویژه در دستور کار صندوق حمایت از صنایع پیشرفته است.

نقی پور اصل گفت: در حوزه دریافت ضمانت نامه نیز به همین شکل عمل خواهیم کرد چون بسیاری از شرکت‌های مراجعه کننده به صندوق طرف قرارداد با ذینفعان هستند و باید از ضمانت نیز برخوردار شوند.

وی افزود: تلاش کرده ایم امسال در عرض یک روز، ضمانت نامه‌ها را در اختیار متقاضیان قرار دهیم تا جهش تولید را عینت ببخشیم.

نقی پور اصل با بیان اینکه با توجه به سرمایه‌ای صندوق، هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات به صنایع پیشرفته نداریم، افزود: امسال باید به سمت ضمانت نامه محوری پیش برویم تا با توجه به سرمایه محدود صندوق، بتوانیم حداقل در ارایه ضمانت نامه، گرهی از مشکلات صنایع پیشرفته کشور باز کنیم.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: یکی از کارهای دیگری که می‌توانیم نسبت به سرمایه صندوق انجام دهیم ارایه خدمات کارشناسی به شرکت‌های متقاضی است که یکی از برنامه های اولویت دار ما در سال جاری محسوب می‌شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات به شرکت دانش بنیان تونل ساز ماشین در قزوین، گفت: این شرکت امروز برای اولین بار در کشور، موفق به ساخت ماشین حفاری شده و توانسته است با شرکت آب و فاضلاب کشور قرارداد همکاری ببندد و این محصول را در داخل کشور عرضه نماید.

نقی پور اصل گفت: این پروژه، یک طرح ملی است که با همکاری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته و تلاش ارزشمند بخش خصوصی امروز به نتیجه رسیده است و برای اولین بار است که در ایران ساخته می‌شود و طراحی، ساخت و نصب آن در داخل کشور انجام شده است و راه اندازی خط تولید این محصول، کشور را از واردات دستگاه‌های مشابه حفاری خارجی بی نیاز می‌کند و گام بلندی برای خودکفایی و بی نیازی کشور در این حوزه است.

مدیرعامل شرکت تونل ساز ماشین نیز در این مراسم گفت: طراحی و ساخت ماشین‌های تی بی ام و میکرو تی بی ام حفاری برای اولین بار در کشور انجام شده است و باید از حمایت‌های مسوولان در این زمینه قدردانی کنیم.

علی محمد صاحب افزود: ما فعالیت خود را سه سال پیش در استان آغاز کردیم و هم اینک محصولات ما به کشورهای حوزه خلیج فارس، آذربایجان و قطر صادر می‌شود.

وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور سعی کردیم محصولات شرکت را با نیازهای داخل کشور همسو کرده و نیاز داخل را رفع کنیم و در این راستا برای اولین بار به طراحی و ساخت ماشین‌های تی بی ام و میکرو تی بی ام حفاری اقدام نموده ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.