سالانه ۲۵۰۰ مگاوات توان تولید برق کشور افزایش یافته است

0 2

مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در این دولت سالانه به طور متوسط دو هزار و ۵۰۰ مگاوات توان تولید برق کشور را افزایش داده‌ایم، گفت: در نیمه نخست سال آینده پنج واحد بخار جدید نیروگاهی وارد مدار خواهد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محسن طرزطلب” در حاشیه مراسم افتتاح واحد بخار نیروگاه فردوسی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای سال تاکنون در قالب قراردادهای بیع‌متقابل چهار واحد بخار از طریق تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی احداث شده است که تا پایان سال سه واحد بخار دیگر از این روش وارد مدار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین تا پایان سال دو واحد بخار نیروگاه‌های تازه تاسیس هریس و کاسپین نیز وارد مدار خواهد شد تا با راه‌اندازی این ۹ واحد بخار در سال جهش تولید حدود یک درصد به راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شود.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در نیمه نخست سال آینده پنج واحد بخار جدید نیز به بهره‌برداری خواهند رسید، گفت: هر واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی حدود ۲۵۰ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی سوخت به همراه دارد و سالانه حدود ۲۶۰ هزار تن دی اکسید کربن را کنترل خواهد کرد.
طرزطلب با تاکید بر اینکه سه هزار و ۵۰۰ مگاوات واحد بخار از طریق قراردادهای بیع‌متقابل اجرا شده و یا در حال اجراست، ادامه داد: بر اساس تمهیدات صورت گرفته در بودجه سال ۹۹ مقرر شده است تا سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای این واحدهای بخار از محل سوخت صرفه‌جویی عودت داده شود تا ظرف مدت دو سال اصل و فرع سرمایه‌ به سرمایه‌گذار داخلی بازگشت داده شود.
وی با اشاره به اینکه در این دولت سالانه به طور متوسط دو هزار و ۵۰۰ مگاوات توان تولید برق کشور را افزایش داده‌ایم، ادامه داد: علاوه بر واحدهای بخار یاد شده، برای پیک تابستان سال آینده واحدهای گازی نیروگاه هنگام هرمزگان، زرند کرمان و نیروگاه زنجان نیز وارد مدار خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.