طرح مشوق‌‌های بیمه‌‌ای سازمان بیمه سلامت در گلستان کلید خورد

0 6

طرح مشوق‌‌های بیمه‌‌ای جهت خدمات پیشگیرانه و مراقبت‌‌های ارتقای سلامت با حضور وزیر بهداشت و از طریق ویدئوکنفرانس در استان گلستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وبدا، طی روزهای آینده طرح مشوق های بیمه ای در خدمات پیشگیرانه و مراقبت از سلامت برای اولین بار در کشور به صورت آزمایشی در استان گلستان اجرا  خواهد شد.

این طرح با مشارکت بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی گلستان در استان اجرا می شود و چهار عامل پر خطر مسبب بیماری های قلبی عروقی شامل چاقی، فشار خون بالا، دیابت  و چربی خون بالا در افراد، مورد بررسی و رصد قرار می گیرد.

گفتنی است، براساس اعلام سازمان بیمه سلامت، بیمه شدگان صندوق های روستایی، بیمه همگانی و بیمه ایرانیان مشمول این طرح هستند و طی هفته آینده پیشنهاداتی به افرادی که برای تعویض دفترچه و سایر خدمات به دفاتر پیشخوان دولت و یا مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه می کنند، ارائه خواهد شد تا افراد داوطلب متقاضی مشارکت در طرح، شناسایی و ثبت نام شوند. چنانچه این افراد بتوانند ظرف سه یا ۶ و حداقل یک سال آینده شاخص های بیماری خود را کنترل کنند، مشوق های بیمه ای مصوب، شامل حال آنها خواهد شد.

گزینه های متعددی در حال حاضر به عنوان مشوق های بیمه ای پیشنهاد شده مانند، تخفیف در میزان حق بیمه و فرانشیز که پس از تصویب نهایی، اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین برای بیمه شده روستایی که حق بیمه آنها رایگان است، بسته های سلامت شامل تجهیزات کنترل فشار خون و قند خون و یا کلاس های ورزشی، رایگان درنظر گرفته خواهد شد.

این طرح کاملا جدید است و ابتدا این طرح در یک شهر و سپس در کل استان اجرا شده و بعد از برطرف کردن مشکلات احتمالی به کل کشور تسری داده خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.