عملیات بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده لرستان در مراحل پایانی

0 2

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان روند بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده لرستان را اعلام کرد و از توزیع ۸۷ هزار و ۵۰۱ تن سیمان رایگان بین سیل زدگان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مسعود رضایی مدیرکل بنیاد مسکن لرستان، عملکرد ستادهماهنگی بازسازی مناطق سیل زده استان لرستان را اعلام کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با یادآوری این مطلب که تعداد کل واحدهای خسارت دیده ۳۲ هزار و ۷۵۰ واحد بوده که از این میزان ۱۲ هزار و ۸۱۳ واحد احداثی و ۱۹ هزار و ۹۳۷ واحد تعمیری ارزیابی شدند، گفت: تعداد ۵۳ هزار و ۶۹۱ مالک به بانک‌های عامل برای عقد قرارداد و دریافت تسهیلات معرفی شدند که بانک‌های عامل طبق آخرین آمار با ۵۱ هزار و ۴۰۷ نفر که معادل ۹۶ درصد معرفی شده ها به بانک هستند، برای دریافت تسهیلات عقد قرارداد کرده اند.

رضایی ادامه داد: تاکنون ۳۷۳ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان استان پرداخت شده است.

به گفته وی، تعمیرات تمامی ۱۹ هزار و ۹۳۷ واحد به اتمام رسیده است. همچنین در خصوص واحدهای احداثی نیز طبق آخرین آمار، آواربرداری ۱۲ هزار و ۷۳۷ واحد معادل ۹۹ درصد، پی‌کنی  ١٢ هزار و ٧٩٩ واحد معادل ۹۹ درصد، اجرای فونداسیون  ١٢ هزار و ۴٠٩ واحد معادل ٩٧ درصد، اجرای اسکلت  ١٢ هزار و ٢٢٠ واحد معادل ٩۵ درصد، اجرای سقف ١١ هزار و ٩۴٣ واحد معادل ٩٣ درصد، دیوارچینی و اتمام عملیات ساختمانی  ١١ هزار و ٨۵١ واحد معادل ٩٢ درصد به اتمام رسیده است.

رضایی همچنین از توزیع ۸۷ هزار و ۵۰۱ تن سیمان رایگان بین سیل‌زدگان استان خبر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.