فعالیت تشکل‌هایی که اعتبار پروانه آن‌ها تمام شده است تا پایان مهرماه سال جاری تمدید می‌شود

0 0

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی در مکاتبه با معاونین سیاسی اجتماعی استانداری های سراسر کشور، خواستار تمدید پروانه تشکل هایی که تاریخ اعتبارشان تمام شده تا پایان مهرماه سال جاری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، زهرا عابدینی معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور در مکاتبه با معاونین سیاسی اجتماعی استانداری های سراسر کشور بر لزوم تمدید پروانه انجمن ها و تشکل هایی که مدت اعتبار پروانه شان تمام شده است تا پایان مهر ماه سال جاری شد.

معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی با تاکید بر اینکه این تصمیم با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس اتخاذ شده است؛ گفت:حسب تصمیم و مصوبه شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد و با عنایت به وضعیت موجود ناشی از بیماری کرونا در کشور و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مراقبتی، هر گونه تغییر در خصوص وضعیت تمدید پروانه تشکل های مردم نهاد و تغییرات ثبتی که مستلزم برگزاری جلسات گروهی نظیر مجامع عمومی و جلسات هیات مدیره می باشد، تا پایان مهر ماه سال جاری ضروری نمی باشد.

وی در این خصوص افزود: تشکل ها، موسسات و سازمان های مردم نهاد سراسر کشور می توانند تا پایان مهرماه سال جاری با حفظ وضعیت موجود خود به فعالیت های خود ادامه دهند.

عابدینی تصریح کرد: هر گونه  مشکلات و مسائل  حقوقی تشکل ها از طریق مکاتبه حل و فصل می گردد و نیاز به حضور فیزیکی و برگزاری نشست نیست.
عابدینی در پایان خاطرنشان کرد: شایسته است کلیه  مدیران سازمانها،  موسسات،  بانکها و سایر ارگان های مرتبط با سازمانهای مردم نهاد به منظور مساعدت در تمدید پروانه تشکل های مردم نهاد، دستورات مقتضی را صادر نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.