فعال بودن عملیات اجرایی ۳۵ هزار طرح صنعتی در کشور

0 0

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۵ هزار طرح صنعتی در کشور در مراحل مختلف اجرا قرار دارد که ۱۷ درصد این طرح‌ها دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از   شاتا، محسن صالحی‌نیا در آیین بهره‌برداری از واحد صنعتی داروسازی و افتتاح متمرکز ۱۰ طرح صنعتی دیگر استان چهارمحال و بختیاری افزود: حمایت از واحدهای صنعتی در راستای استمرار تولید با اعطای تسهیلات مناسب و تامین مواد اولیه از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه است و در سالجاری که با عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده این حمایت‌ها تقویت می‌شود.
وی، کمک برای رفع موانع تولید و احیای واحدهای صنعتی را از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه برشمرد و گفت: ۱۰ هزار واحد راکد در کشور شناسایی شده است که امسال ۱۵۰۰ واحد به چرخه تولید بازمی‌گردد.
صالحی‌نیا تصریح کرد: از این تعداد ۲۸ واحد سهم استان چهارمحال و بختیاری است که تاکنون ۱۱ واحد احیاء شده و به چرخه تولید بازگشته است.
معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تسهیل‌گری برای جذب بخش خصوصی را از دیگر برنامه‌های رونق تولید برشمرد و گفت: با ایجاد زیرساخت‌های لازم و اعطای مشوق‌هایی نظیر معافیت‌های مالیاتی و تامین سرمایه در گردش می‌توان در ترغیب سرمایه‌گذار بخش خصوصی موثر واقع شد.
صالحی‌نیا تصریح کرد: دولت با وجود محدودیت‌های بسیاری که با آن مواجه است اما همچنان برای استمرار تولید و رونق فعالیت واحدهای صنعتی از همه ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.