مدارس در مناطق قرمز در نیمه اول آذرماه تعطیل است

0 0

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه آئین امضای تفاهم نامه بین این وزارتخانه و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا از تعطیلی مدارس در مناطق قرمز در دوهفته اول آذرماه خبر داد و افزود: در مناطق زرد و نارنجی کادر اداری مدارس می توانند حضور یابند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این تفاهم نامه کاری مشترک بین دو وزارتخانه و شهرداری تهران است مدارسی داریم که قدمت تاریخی دارند و جز میراث فرهنگی ماست مردم خاطرات خوبی از این مدارس دارند بنابراین پس از مطالعات و بررسی هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که حفظ کارکرد قبلی این مدارس بهترین راه برای مراقبت و محافظت از این گونه مدارس است.

وی افزود: همه ساختمان های قدیمی ما که کار آموزشی را بر عهده داشتند همچنان امر آموزش را ادامه خواهند داد بنابراین مدرسه دارالفنون نیز از سال آینده پذیرش دانش آموز خواهد داشت .

وزیر آموزش و پرورش مدارس ماندگار را متعلق به عموم مردم دانست و تصریح کرد: این امکان باید فراهم شود که این نوع مدارس، در قالب یک موزه نیز فعالیت کنند و مردم در ساعاتی از روز  به آن دسترسی داشته باشند بنابراین، این موضوع زمینه همکاری دو وزارتخانه و شهرداری تهران است.

وی ادامه داد: دبیرستان البرز به یک موزه و در عین حال یک مدرسه تبدیل می شود بنابراین برای مرمت و آماده سازی آن در قالب یک موزه  دو دستگاه مذکور با آموزش و پرورش همکاری می کنند و ما هم  این واحد آموزشی را فعال نگه می‌داریم.

حاجی میرزایی در خصوص مدرسه ماندگار دارالفنون خاطرنشان کرد: از سال آینده برای دوره متوسطه در مدرسه دارالفنون دانش آموز پذیرش می‌کنیم، افراد زیادی هستند که علاقمند به تحصیل در این گونه مدارس هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.