مدیران ارشد کمیته بین‌المللی المپیک حمایتشان را از ورزش ایران اعلام کردند

0 4

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان پیرامون جلسه‌ای که با مدیران ارشد کمیته بین‌المللی المپیک داشت گفت: ما به دنبال دعوتی که داشتیم به لوزان آمدیم و امروز یک جلسه خوب کاری و اجرایی داشتیم با عالی ترین مقامات کمیته بین المللی المپیک (ioc) که البته این نشست مقدمه جلسه‌ای بود که فردا با آقای توماس باخ خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر عنوان کرد: در این جلسه در خصوص نحوه همکاری ها و تعامل در عرصه ها و مسابقات مختلف بحث های خیلی صریح و روشنی داشتیم و ما سیاست های کلی خومان را تبیین کردیم . آنها هم تاکید بر اجرای کامل منشور المپیک را داشتند و حمایت های خودشان رو مثل گذشته از ورزش ایران کمیته ملی #المپیک ، وزارت ورزش و کلیه فعالیت ورزشی اعلام کردند .

سلطانی فر افزود: آنها خواستار این بودند که این تعاملات و گفتگوها استمرار پیدا کند، تا ذهنیت‌های که و به وجود میاد ما بتوانیم این ذهنیت ها رو روشن تر برطرف کنیم و هر کدام با رعایت ملاحظاتی که داریم بتوانیم همکاری ها رو توسعه دهیم.

وی تصریح کرد: حمایت‌های آنها در بخش‌های مختلف تا الان خوب بوده و قرار شد که این حمایت ها گسترش پیدا می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به جلسه دیگری که امروز میان وی و چو ریاست فدراسیون جهانی تکواندو خاطر نشان کرد: امروز با ریاست فدراسیون جهانی تکواندو جلسه ای داشتیم که نکات خیلی خوبی در این جلسه رد و بدل شد .

سلطانی فر با بیان اینکه آقای چو از اینکه این ورزش به خوبی در ایران گسترش پیدا کرده و و ورزشکاران ما در رویدادهای مختلف مقاما های خوبی به دست می‌آورند، ابراز شگفتی می کرد افزود: ما گفتیم که سیاست‌های دولت این است که ما بتوانیم بخش خصوصی در همه رشته‌های ورزشی فعال تر بکنیم و در تمام ورزش‌های مختلفی که مورد استقبال جوانان و نوجوانان ماه است از جمله رشته های رزمی و بویژه #تکواندو را ما فعال تر بکنیم و زمینه و شرایط گسترش آن را بیش از پیش فراهم کنیم .

سلطانی فر در ادامه بیان کرد: در این نشست همچنین در خصوص برگزاری رویدادهای بین المللی در سال ۲۰۲۰ در تکواندو در ایران صحبت شد که ما تقاضا داشتیم و با توجه به تعداد قابل توجهی از جوانانی که در ایران به این رشته روی آورده اند، میزبانی مسابقات بیشتری داشته باشم و همچنین خواستار حمایت های بیشتری از سوی فدراسیون جهانی شدیم که همه این موارد با استقبال آقای چو مواجه شد .

سلطانی فر همچنین به بازدید از موزه بین المللی المپیک اشاره کرد و گفت: در ادامه این بازدید جلسه ای را با مسولان فرهنگی کمیته بین المللی المپیک داشتیم که در هر صورت بسیاری از این موارد و ذهنیت هایی که ایجاد شده بود و برخی از رسانه‌های معاند ایجاد کرده بودند در خصوص محدودیت و ملاحظات خاصی که برای مردم وجود دارد تمام این ها را تشریح کردیم . فکر می‌کنم که توانستیم بخش عمده‌ای از این تبلیغاتی که علیه ما می شود در بخش های مختلف با تبیین واقعیت ها و دادن اطلاعات دقیق بر طرف کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.