مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پیشین و جدید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد

0 1

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در مراسم معارفه و تکریم مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آقای سیدآبادی مدیر پیشین این دفتر دارای ویژگی‌های فردی و کاری شاخصی بودند، اظهار داشت: در طول دوران حضور ۷ساله ایشان در وزارت‌خانه متبوع از زمان حضور بنده در معاونت فرهنگی تا دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی شاهد ارائه و پیاده‌سازی ایده‌های خوبی از سوی ایشان بودیم.

وی ادامه داد: باشگاه‌های کتابخوانی یکی از ایده‌های خوب و موثر ایشان در بالابردن سطح مطالعات مردم بود، همچنین پایتخت کتاب ایران ایده‌ی تازه‌ای بود که باعث رقابت بین کتابداران، کتاب‌خوانان و به طور کلی حوزه نشر شد، در کنار همین پایتخت کتاب شاهد روستاها و عشایر دوستدار کتاب نیز هستیم که یک شور و حال مضاعفی را در امر کتابخوانی در این بخش شاهد بودیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ایده مروجان کتابخوانی نیز از ایده‌هایی است که همچنان ادامه داشته و نقش موثر خود را در امر کتابخوانی ایفا می‌کند، به طور کلی باید گفت برخی اوقات ایده‌هایی در بخش‌های مختلف مطرح می‌شود که برای مدتی ستاره خواهند بود اما ایده‌هایی که فراگیر و ادامه‌دار باشد و نقش موثر خود را ایفا کند مهم است و در طول حضور آقای سیدآبادی شاهد ایده‌های فراگیر و موثر بودیم که در غیاب ایشان هم ادامه خواهند داشت و به همین منظور همیشه از ایشان به نیکی یاد خواهد شد.

صالحی یادآور شد: یکی از اقدامات شایسته تقدیر ایشان که باعث برکات زیادی در بین اصحاب فرهنگ و هنر شد تلاش برای تشکیل کانون فراگیر فرهنگ، هنر و رسانه بود، همانطور که همگان می‌دانید اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در خصوص ایجاد تشکل‌ها دارای یک تشتت بودند که با تعامل آقای سیدآبادی با صنوف مختلف نهایتا با همکاری معاونت حقوقی این وزارتخانه شاهد ایجاد کانون فراگیر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه هستیم.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات مثبت مدیریتی ایشان موضوع بیمه بیکاری هنرمندان بود، همچنین طرح احداث گذرهای فرهنگ و هنر در شهرهای مختلف از آن دسته ایده‌هایی بود که در اقتصاد فرهنگ نقش مهمی را ایفا می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به حضور آقای مرادی‌نیا به عنوان مدیرکل جدید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی خاطرنشان کرد: باتوجه به شناختی که از ایشان دارم به نظر می‌رسد ایشان نیز با قدرت تمام بتوانند مسیری را که آقای سیدآبادی تا به امروز ایجاد کردند به سمت جلو برده و موفقیت‌های بیشتری حاصل شود.

صالحی باین کرد: آقای مرادی‌نیا در تاریخ انقلاب اسلامی و ایران معاصر تحصیلات خوبی را داشته و کتاب‌ها و مقالات زیادی در این خصوص از خود به جای گذاشته‌اند، همچنین در پست‌های مدیریتی نیز در مطبوعات، جهانگردی و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارنامه خوبی داشته و از این رو می‌توان با اعتماد به توانایی‌های علمی و فرهنگی ایشان به افقی روشن امیدوار بود.

وی تصریح کرد: انتخاب مدیر جدید در مواقعی که تا پایان دولت زمان زیادی باقی نمانده بسیار سخت است و در این شرایط باید افرادی را انتخاب کرد که به لایه‌های مختلف حوزه کار شما آگاهی داشته باشند، خوشبختانه ایشان نسبت به بخش‌های مختلف حوزه فرهنگ و هنر آگاهی داشته و از این رو می‌توان امیدوار بود که اتفاقات خوبی در مدت زمان باقیمانده صورت بگیرد.

مراسم تکریم و معافه مدیرکل پیشین و جدید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 8

در ادامه این مراسم سیدآبادی مدیر پیشین دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی با تشکر از حسن اعتماد و آرامشی که آقای صالحی به ایشان دادند، گفت: یکی از دلایلی حضور طولانی من در این دفتر آرامش و اعتمادی بود که وزیر محترم به بنده دادند، اما از آنجایی که احساس کردم از این پس ایده‌ای جدید یا کار متفاوتی برای عرضه ندارم صلاح دیدم از کار خود کناره‌گیری کرده تا فرد دیگری بتواند به کشورم کمک کند.

 مراسم تکریم و معافه مدیرکل پیشین و جدید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 12

در بخش پایانی این مراسم نیز مرادی‌نیا مدیر جدید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی ابراز داشت: کار کردن با آقای صالحی برای بنده لذت‌بخش بود و یکی از دلایلی که بنده در حوزه اداره کتاب با همه سختی‌هایی که این حوزه دارد تا به امروز فعالیت کردم تعامل سازنده و مثبت آقای صالحی وزیر محترم و آقای جوادی معاون ایشان بود.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از حسن اعتماد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتخاب ایشان برای این پست گفت: امیدوارم با همکاری و تعامل سازنده با تمامی بخش‌های وزارتخانه و همچنین مشورت‌های آقای سیدآبادی بتوانیم با یک نگاه کلان ملی ادامه راه را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

در پایان سید عباس صالحی لوح تقدیری را به پاس زحمات آقای سیدآبادی به ایشان تقدیم و حکم آقای مرادی‌نیا را به ایشان اعطا کرد.

 

مراسم تکریم و معافه مدیرکل پیشین و جدید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 9

مراسم تکریم و معافه مدیرکل پیشین و جدید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 7

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.