مردم اردبیل همواره پاسدار امنیت نظام و کشور بوده‌اند

0 0

رئیس‌جمهور چهارشنبه شب و در پایان سفر به استان اردبیل با حضور در جمع خبرنگاران در فرودگاه اردبیل، ضمن تشریح دستاوردهای این سفر، به پرسش های آنان پاسخ گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) به ملت ایران و مردم دلاور اردبیل و همچنین روز پرستار به پرستاران سراسر کشور، از حضور در استان اردبیل با مردمانی مهربان، خونگرم و دلاور ابراز خرسندی کرد  و گفت: مردم این استان در مقاطع مختلف جایگاه ویژه خرد ، اخلاق و انقلابی بودن خودشان را نشان داده اند.

دکتر روحانی افزود: معمولاً در روزهای حساس و پرفراز و نشیب و در روزهایی که بعضی از بدخواهان ما بهانه پیدا می‌کنند برخورد و متانت مردم آذربایجان اعم از شرقی، غربی و اردبیل، بسیار جای تقدیر و تشکر دارد و من بویژه از مردم استان اردبیل سپاسگزاری می‌کنم که همواره پاسدار امنیت نظام و کشور بودند و در همه مقاطع هوشیاری خودشان را حفظ کردند.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح صدها طرح در استان اردبیل طی این سفر اظهارداشت: افتتاح ۳ سد که برای آب شرب و کشاورزی مردم بسیار حائز اهمیت بود و همچنین ۲ کارخانه بسیار مهم ، از جمله این طرحهای گسترده بود.

دکتر روحانی افتتاح کارخانه عظیم کامیون‌سازی در استان اردبیل را از یکی از افتخارات کشور دانست و گفت:  این بسیار افتخار آمیز است که یک مجموعه ای در استان اردبیل قادر باشد یک کامیون سنگین بسازد و با نام و برند ایرانی چاپار تحویل دهد و ما در این سفر از اولین کامیون ساخت مهندسان و کارگران ایرانی فعال در این مجموعه رونمایی کردیم.

وی با اشاره به ظرفیت تولید بالای این کارخانه کامیون سازی ، افزود: بحمدالله در دوران تحریم هر قطعه‌ای که بنا بوده از خارجی‌ها بگیرند و آنها تحریم کردند، مهندسان ایرانی در داخل ساختند و این خیلی مهم و باعث افتخار است.

رئیس جمهور کارخانه لاستیک سازی برای خودروهای سنگین و کامیون را از دیگر طرحهای مهم برشمرد و افزود:  فاز یک آن سال‌ها پیش به دست مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی افتتاح شد و فاز دوم این کارخانه امروز با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک افتتاح شد که بسیار ارزشمند است و می‌تواند بخش زیادی از نیاز کشور را مرتفع کند.

وی به طرح‌های بسیار گسترده ای که در این سفر و در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی ، نیرو ، میراث فرهنگی ، ارتباطات  و بهداشت و درمان  افتتاح شد اشاره کرد و گفت: بیش از ۵ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح  و عملیات اجرایی طرحهایی با اعتبار بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان  نیز آغاز شد.

دکتر روحانی با بیان اینکه توافق‌های بسیار خوبی بین مقامات استان و بانک‌ها صورت گرفت، اظهارداشت: یکی از توافق ها تامین اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان برای پایاب سد خداآفرین و کیوی بود که می‌تواند در استان تحول ایجاد کند؛ استانی که دارای ظرفیت‌های بسیار خوب در کشاورزی، صنعت، معادن، گردشگری است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان اردبیل دارای علما، بزرگان، هنرمندان و تاریخ‌سازان است، گفت: این استان استان تاریخ‌ساز کشور است. ۵۰۰ الی ۶۰۰ سال پیش تحولات ایران را مردان این استان رقم زدند و بنابراین خدمت به این استان، برای ما حائز اهمیت است و امیدوارم آنچه امروز افتتاح کردیم هدیه کوچکی باشد برای مردم بسیار بزرگ این استان و امیدواریم همه مسئولین در راه توسعه این استان بیش از پیش موفق باشند.

وی همچنین هماهنگی خوب بین امام جمعه ، استاندار، مسئولین و نمایندگان این استان در مجلس را بسیار ارزشمند خواند و گفت: استان اردبیل به عنوان استانی امن، هماهنگ، پرتلاش، مؤمن، ولایت مدار که همیشه مظهر وفاداری به خاندان رسالت بودند، برای ما ارزشمند است و امیدواریم که دولت هم بتواند به وظیفه خودش عمل کند و خدماتی که امکان‌پذیر است برای مردم ان‌شاء الله انجام شود.

خبر تکمیل می شود…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.