معاون میراث‌فرهنگی کشور روز بین‌المللی کارکنان موزه را تبریک گفت

0 0

معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، فرارسیدن روز بین‌المللی کارکنان موزه را به فعالان عرصه موزه‌داری تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، در پیام تبریک محمد‌حسن طالبیان به این مناسبت آمده است:

«انتخاب یک روز برای یادکرد و قدردانی از تلاش کارکنان و فعالان موزه و موزه‌داری نشان از اهمیت ویژه مشاغل مرتبط با حفاظت از میراث‌فرهنگی دارد. بی‌تردید تمام کسانی که همت خود را برای صیانت از موزه‌ها و حفظ و معرفی آثار موزه‌ای به کار بسته‌اند، حافظان راستین دستاوردهای تاریخ و میراث بشری هستند و نقش عظیم آنان در انتقال فرهنگ بر هیچ کسی پوشیده نیست. موزه‌داران و کارکنان موزه‌ها علاوه بر وظیفه نگهداری از امانت پیشینیان، مدیران و معلمان تاریخ جهان محسوب می‌شوند، چراکه امروزه موزه‌ها فراتر از محل نگهداری اشیای فرهنگی، تاریخی به فضاهایی آموزشی و فرهنگ‌ساز تبدیل شده‌اند که زندگی بشر و دستاوردهای گذشته او را برای مخاطبین روایت می‌کنند.

چنین وظیفه سنگینی همه ما را مرهون نقش مهم و اثرگذار فعالان و دغدغه‌مندان ساحَت موزه‌داری می‌کند. روز  بین‌المللی کارکنان موزه را به همه کسانی که در هر جایگاهی برای نگهداری و مدیریت موزه‌ها فعالیت و تلاش می‌کنند، تبریک می‌گویم و برای آنان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.