مهمترین ماموریت ما استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای تربیت دانش آموزان است

0 4

وزیرآموزش‌وپرورش گفت: تربیت درست نسل آینده بر اساس مبانی سند تحول مهم‌ترین و اصلی‌ترین ماموریت آموزش و پرورش است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در نشست با جمعی از فرهنگیان استان خراسان رضوی در شهرستان نیشابور، اظهارکرد: در حال حاضر نیاز داریم بسنجیم که فعالیت هایی که در حوزه پرورشی انجام می‌شود از نظر کمی و کیفی چقدر در تحقق اهداف تربیتی تاثیرگذار است.

وی افزود: ما در حوزه پرورشی کاستی‌هایی داریم که باید برای جبران این کاستی‌ها تدبیر کنیم چرا که معتقدیم مهم‌ترین تحولی که براساس سند تحول قرار است اتفاق بیافتد تحول تربیتی است.

حاجی میرزایی ادامه داد: امروز برای تبدیل انسان‌ها به افرادی که شخصیت خود را می‌شناسد، می‌توانند تعامل کنند، حرف بزنند، مشکلات خود را حل کنند و مجموعه‌ای از ظرفیت‌های مناسب و شایسته را برای زندگی دارند، تقریبا تمام فرصت‌های طلایی خود را از دست می‌دهیم.

وزیرآموزش‌وپرورش تربیت درست نسل آینده براساس مبانی سند تحول را مهم‌ترین و اصلی‌ترین ماموریت آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: برای اینکه تربیت درست نسل جدید به عنوان اصلی‌ترین ماموریت ما محقق شود باید بدانیم هر دانش آموزی با چه توانایی‌ها، قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی آشنا شود، به شکلی که در رفتار او تجلی پیدا کند و تبدیل به ملکه رفتاری او گردد.

وی همچنین به اهمیت تشکل‌های دانش آموزی اشاره و خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین میانبرهایی که به وسیله آن می‌توانیم به مقوله تربیت عمیق‌تر بپردازیم تشکل‌های دانش آموزی است، چراکه این تشکل‌ها فرصت‌هایی را فراهم می‌کنند که مفاهیم تربیتی را به شکل موثرتری منتقل کنیم.

وی در پایان گفت: یک روال معمول این است که افرادی که در تهران نشسته‌اند دستورالعمل‌هایی را تدوین می‌کنند و افراد در استان‌ها باید این دستورالعمل‌ها را اجرا کنند، در حالی که این رویه مردود است و هراستان و منطقه ظرفیت‌ها و موضوعات خاص خود را دارد.

گفتنی است؛ در ابتدای این جلسه نمایندگان معلمان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.