مکتب شهید سلیمانی را با جشنواره «علمدار» به دل دانش‌آموزان می بریم

0 3

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهارکرد: مکتب شهید سلیمانی را با برگزاری جشنواره «علمدار» به دل خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌بریم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی در آیین افتتاحیه اولین جشنواره فرهنگی هنری علمدار، یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار و به طور همزمان از طریق شبکه شاد و کانال معاونت پرورشی و فرهنگی پخش شد، اظهارکرد: خداراشاکریم توانستیم در آستانه هفته دفاع مقدس لحظاتی را با شهدا به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی باشیم. امیدوارم با برگزاری این جشنواره بتوانیم حداقل کار را مقابل شهدا انجام دهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش از اولین روزهای شهادت سردار سلیمانی بعد از فرمایشات مقام ‌معظم رهبری که از شهادت ایشان و حضور باشکوه مردم به یوم الله یاد کردند، کارهای خوبی انجام داد و سیاست‌های توسعه و ترویج فرهنگ سردار را به استان‌ها ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: در این راستا پویش‌ها، دلنوشته‌ها، خاطرات و تولید محتواهای مختلفی ارائه شد. از سال گذشته یکی از سیاست‌های مهم ما در حوزه تحقق سند تحول بنیادین، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بود که یادواره لاله‌های روشن را با ۴۰ هزار یادواره در ۴۰ هزار مدرسه با ۴۰ هزار شهید شاخص برگزار کردیم.

کاظمی افزود: توسعه و گسترش اردوهای راهیان نور با کمک قرارگاه راهیان نور از جمله دستاوردهای آموزش و پرورش در این حوزه بود همچنین برنامه ریزی برای اردوهای یک روزه شمیم نور از جمله برنامه‌های ما است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال تجلیل از تمام رزمندگان و ایثارگران آموزش و پرورش در دستور کار است و دستورالعمل آن در آینده ابلاغ می‌شود گفت: جشنواره علمدار نیز مهم‌ترین اقدام آموزش و پرورش بود که با همت همکاران در کرمان برگزار می‌شود با برگزاری این جشنواره می‌توانیم مکتب شهید سلیمانی را به دل خانواده‌ها و دانش‌ آموزان ببریم و گام‌های موثری در ایجاد پیوند عمیق دانش‌آموزان با همه شهدا برقرار کنیم.

وی گفت: یکی از بهترین الگوهای تربیتی زنده جمهوری اسلامی ایران مجموعه‌ای از اسناد، رفتارها، مکاتبات و دست نوشته‌هاست که می‌تواند این مکتب را بسط و نشر دهد. شهید سلیمانی یک انسان موفق در عرصه مبارزه با اسکتبار و پرچم دار آزادی بود مجاهدی به معنای واقعی یک مجاهد همه جانبه.

کاظمی عنوان کرد امیدوارم بتوانیم با برگزاری این جشنواره و با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی هنری، جلوه‌ای ناب از سیره شهید سلیمانی و مکتب او را ترسیم و به جامعه عرضه کنیم. از تمام معاونان پرورشی، مدیران فرهنگی و هنری، معلمان و مربیان انتظار دارم پیام این جشنواره را به دانش‌آموزان منتقل و خانواده‌ها و معلمان را به این جشنواره دعوت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.