هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک برگزار می‌شود

0 2

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک قرار بود به دبیری هنرمند فقید سنندجی گلزار محمدی برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر مواجه شد. گلزار محمدی هنرمند برجسته نمایش عروسکی در اسفندماه سال گذشته براثر ابتلا به سرطان دارفانی را وداع گفت، از این رو شورای سیاستگذاری جشنواره به پاس تلاش‌ها و زحمات گلزار محمدی و به یاد او این دوره از جشنواره را با دبیری این هنرمند سنندجی برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبیدالله رستمی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک قرار بود به دبیری هنرمند فقید سنندجی گلزار محمدی برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه گلزار محمدی هنرمند برجسته نمایش عروسکی در اسفندماه سال گذشته براثر ابتلا به سرطان دارفانی را وداع گفت، افزود: شورای سیاستگذاری جشنواره به پاس تلاش‌ها و زحمات گلزار محمدی و به یاد او این دوره از جشنواره را با دبیری این هنرمند سنندجی برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: هنرمندان تئاتر استان با چهار اثر نمایش عروسکی در بخش کودک و نوجوان (صحنه‌ای) هیجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک حضوری پر رنگ دارند.

رستمی تاکید کرد: هیات ‌انتخاب بخش نمایش‌های صحنه‌ای ویژه مخاطب کودک و نوجوان متشکل از شادی پورمهدی، ماندانا کریمی و حسین فدایی‌حسین پس از ارزیابی ۹۷ نمایشنامه و طرح متقاضی حضور در این بخش و بررسی طراحی عروسک‌ها و ایده‌های اجرایی، ۴۱ اثر را در این بخش برای مرحله ارزیابی اجرایی معرفی کردند. 

وی گفت: هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک با هدف بسترسازی برای رشد کمی و کیفی نمایش‌های عروسکی، تبادل تجارب ملی و بین‌المللی، توجه به خلق آثار مبتنی بر ظرفیت‌های فرهنگی و ملی و تقویت مرکزیت ایران به عنوان قطب نمایش عروسکی خاورمیانه با نگاه خاص به ادبیات و فرهنگ و مضامین زندگی انسان، مصائب جنگ و مهاجرت‌های ناگزیر از آن و تاکید بر صلح و فعالیت‌های زیست محیطی برگزار می‌شود.

رستمی یادآور شد: گروه‌های پذیرفته شده در این مرحله تا ۱۰ آذرماه سال جاری برای تولید و آماده‌سازی اثر خود فرصت دارند و برنامه زمان‌بندی ارزیابی اجرایی بخش‌های مختلف متعاقباً اعلام خواهد شد.

«الاغ خوش‌آواز» به نویسندگی محسن عظیمی‌پویا و کارگردانی هیرش نقشبندی از شهر سنندج، «بره شاخدار و گرگ» به نویسندگی و کارگردانی آزاده آزرمی از شهر سنندج، «بیا با من برقص» به نویسندگی و کارگردانی محمد صمدی از شهر قروه و «راز قله‌ی گاف» به نویسندگی و کارگردانی سیدیاسر هاشم‌زاده از شهر بیجار در بخش کودک و نوجوان (صحنه‌ای) و در بخش طرح‌ها و ایده‌ها (خیابانی و محیطی) طرح نمایشی «کنسرت عروسکی یادهای جاویدان» به کارگردانی سارا بهرامی از سنندج از آثار پذیرفته شده هنرمندان کردستانی در این دوره جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک است. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.