واحدهای نمونه استاندارد استان قم تجلیل شدند

0 4

همایش تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه استاندارد استان قم با حضور رییس مجلس شورای اسلامی ، رییس سازمان ملی استاندارد، استاندار قم و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران واحدهای تولیدی استان در سالن همایش‌های بین‌المللی شهرداری قم برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از استاندارد، رئیس سازمان ملی استاندارد در این مراسم گفت : تصویب قانون جدید تقویت و توسعه نظام استاندارد با کمک موثر رییس مجلس شورای اسلامی از جمله نتایج مثبت تعاملات سازمان ملی استاندارد با مجلس شورای اسلامی و سایر نهاد های ذیربط است . 

پیروزبخت با اشاره وضوح و شفافیت قانون جدید سازمان ملی استاندارد گفت : با تلاش شبانه روزی کارشناسان سازمان ملی استاندارد و نهاد های ذیربط در ابتدای هفته جاری آیین نامه اجرایی این قانون نیز به تصویب رسید و فصل جدید از فعالیت های سازمان ملی استاندارد در کشور آغاز شد . 

وی با اشاره به اینکه سازمان استاندارد در سالهای اخیر وارد فعالیت های جدیدی شده است افزود : در عصر حاضر با توجه به تحولات شگرف و سرعت تغییرات و تحولات در عرصه های گوناگون ورود به فضاهای جدیدی کاری را امری اجتناب ناپذیر توصیف کرد و درست زندگی کردن را مستلزم همراهی با این تغییرات دانست . 

او اضافه کرد : دشمنان ایران برای توقف این حرکت نقشه های بسیاری کشیده اند و استاندارد تلاش می کند تا این نقشه ها بی اثر شده و خللی در این مسیر ایجاد نکند . 

پیروزبخت خاطر نشان کرد : ظرفیت های موجود در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد نقش استاندارد را به عنوان یک مشاور امین در کنار واحد های تولیدی بیشتر نمایان می کند و بر خلاف تصورات استاندارد نقش پلیس را در مواجهه با واحد های تولیدی ایفا نمی کند مگر درجایی که ایمنی و سلامت مردم دچار مخاطره شود. 

وی با اشاره به تغییر نگاه سازمان ملی استاندارد از نگاه سنتی به مدرن گفت : قانون جدید با توجه به بند ۲۴ سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی اینگونه تفسیر می شود که نظام استاندارد سازی باید برای همه کالاهای موجود در کشور پیاده شود . 

رییس سازمان ملی استاندارد تاکید کرد : ورود به فضای جدید باید منجر به کمک به واحد های تولیدی و تحقق رونق تولید و همچنین افزایش بهره وری در واحد ها شود و در واقع برای رسیدن به این امر مهم چاره ای جز استاندارد سازی در سطح وسیع نیست .

پیروزبخت با تشریح فعالیت های بین المللی سازمان ملی استاندارد افزود : برای اولین بار در تاریخ سازمان ملی استاندارد، توانستیم به عنوان یکی از ۱۵ عضو هیات مدیره سازمان استاندارد جهانی (ایزو) انتخاب شویم همچنین، رهبری ۷ کمیته فنی استاندارد سازی ایزو ، رهبری گروه خاور نزدیک سازمان کدکس غذایی و کشاورزی ، رهبری ۲ کارگروه فرعی موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشور های اسلامی و عضویت در هیات مدیره آن موسسه از جمله فعالیت های مهم دیگری بود که توسط ایشان به آن اشاره شد . 

پیروزبخت با اشاره به نقش فعال استاندارد در استیفای حقوق کشور در مجمع بین المللی اندازه شناسی از بازگشت سرمایه عظیمی از منابع مالی که به عنوان غرامت از ایران مطالبه شده بود ، در راستای تعاملات موثر با آن نهاد بین المللی به کشور خبر داد . 

در پایان همایش نیز از واحد های نمونه وبرگزیده و فعالان عرصه استاندارد و کیفیت با حضور دکتر لاریجانی ، نیروه پیروز بخت و برخی از مقامات ستادی و استانی تقدیر و تجلیل به عمل آمد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.