وزیر صمت: شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی مصداق کامل ولایت پذیری بودند

0 0

وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگاران در خصوص شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: شهادت این سردار بزرگ را پیشگاه فرمانده کل قوا، مردم عزیز و به ویژه همرزمان صدیق ایشان در نیروهای مسلح کشورمان، به خصوص عزیزان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که حافظ امنیت کشورند، تبریک و تسلیت عرض می کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، رضا رحمانی افزود: این ترور مذبوحانه و خبیثانه که موجب شهادت سردار عزیز همه ما، حاج قاسم سلیمانی شد، شاید موجب شد که مرد بزرگی را از دست بدهیم، ولی یقیناً خط، راه ، منش و رفتار ایشان تداوم خواهد یافت و به طورقطع بر رهروان ایشان و این راه مقدس بیش از این افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: نام و یاد این شهید بزرگوار در تاریخ جاویدان خواهد ماند و قطعا به یک الگو برای جوانان امروز و برای نسل های آینده این مرز و بوم تبدیل خواهد شد.

وزیر صمت در خصوص ویژگی های شخصیتی شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: شخصاً وقتی در ذهنم به وجود گهربار این مرد بزرگ می اندیشم جز اخلاص و مجاهدت صادقانه از بدو تشکیل انقلاب اسلامی تاکنون چیزی به خاطر نمی آورم.

رحمانی تصریح کرد: ایشان چه در کسوت فرماندهی و چه به عنوان یک بسیجی و پاسدار واقعی نظام و اسلام، از هر نظر اسوه و الگویی هستند که حتی به عنوان یک مدیر اسلامی و واقعی که همواره به اصول پایبند بوده است می‌توانند مصداق عینی فرمایشات و تاکیدات ائمه معصومین در رفتار، گفتار و عمل باشند و البته که همواره همه این سجایا را در شخصیت ذاتی این عزیز مشاهده می کردیم.

وی خاطرنشان کرد: سردار سپهبد قاسم سلیمانی مصداق کامل و روشنی از اطاعت خالصانه و صادقانه از ولایت و مقام معظم رهبری بودند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایشان بدون کوچکترین ادعایی خود را فدای مردم و آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران کرده بودند؛ بدون منت خدمت کردن، از جان گذشتگی و فداکاری نمود عینی رفتار این شهید عزیز بود.

رحمانی تاکید کرد: ایشان بدون هیچ واهمه وارد میدان های نبرد می شدند و حضور ایشان در خطوط مقدم جنگ با کفار و ایادی آنها نشان از شجاعت این سردار بزرگ اسلام داشت.

رحمانی یادآور شد: باید یاد ،نام و پیام این شهید سرافراز اسلام و انقلاب به عنوان یک گنجینه و سرمایه ارزشمند برای نسل های آینده حفظ شود.

وی تصریح کرد: شرایط موجود برای خدمتگزاری به نظام جمهوری اسلامی در سایه خون ارزشمند هریک از شهدای عزیزمان است و این اولین اثر ارزشمند شهدا در زندگی هر یک از ماست.

وزیر صمت خاطرنشان کرد: منش و روحیات ایشان برای آینده این کشور یک الگوی بسیار ارزشمند است که باید آن را پاس بداریم و حتی برای هر یک از ما مسئولان شاخصی است برای آنکه در سایر عرصه‌ها از جمله در میدان جنگ اقتصادی از این گام های بزرگ برداشته شده درس بیاموزیم؛ انشالله که رهرو خوبی برای این عزیزان باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.