وزیر نیرو فردا به استان همدان سفر می‌کند

0 2

وزیر نیرو در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، فردا یکشنبه به‌منظور افتتاح همزمان پروژه‌های آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان و همچنین افتتاح و کلنگ‌زنی ۶ پروژه صنعت آب و برق استان همدان به این استان سفر می‌کند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پروژه‌های آماده افتتاح در این سفر شامل افتتاح همزمان پروژه آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان در سطح کشور و همچنین سد “نعمت آباد” شهرستان اسدآباد، آبرسانی به ۳۰ روستا در سطح ۶ شهرستان استان همدان، بهره‌برداری از پست ۶۳ کیلوولت سیار ملایر، پست ۶۳ کیلوولت سیار کرفس، افزایش ظرفیت پست‌های اسدآباد_تویسرکان، آغاز عملیات اجرایی خط خرم آباد۱ به پست بهمن ملایر است.
با افتتاح همزمان پروژه آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان کشور با اعتبار ۳۷۹ میلیارد تومان جمعیتی بالغ بر ۲۸۱ هزار نفر جمعیت روستایی کشور را به شبکه آب سالم و پایدار متصل خواهد کرد.
سد “نعمت‌آباد” اسد‌آباد نیز از پروژه‌های استان همدان با ۴٫۶ میلیون مترمکعب حجم مخزن و اعتبار ۸۰ میلیارد تومان با هدف بهبود حقآبه ۴۵۰ هکتار اراضی کشاورزی در منطقه افتتاح می‌شود.
همچنین با بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به ۳۰ روستا در ۶ شهرستان استان همدان که با ظرفیت مخزن زمینی ۱۲۵۰ متر مکعب، ۲۵۰ متر مکعب ظرفیت مخزن هوایی، با ۶۳ هزار ۵۷۷ متر خطوط انتقال و با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان جمعیتی بالغ بر ۲۷ هزار و ۶۲۸ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
پروژه‌های تامین برق استان همدان نیز شامل پست ۶۳٫۲۰ کیلوولت سیار ملایر ۴ و خطوط مرتبط با ظرفیت پست ۱۵ مگاولت آمپر، پست ۶۳٫۲۰ کیلوولت سیار کرفس در شهرستان رزن با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر، افزایش ظرفیت پست‌های اسدآباد۱_تویسرکان به میزان ۲۵ مگاولت آمپر و  شروع عملیات اجرایی خط خرم‌آباد ۱ به پست بهمن ملایر که با اهداف ایجاد ظرفیت مناسب در شهرستان‌های ملایر، رزن و کرفس برای حوزه صنعت و مشترکان، بهبود کیفیت برق و همچنین تامین نیاز مصرف مشترکان به بهره‌برداری ‌می‌رسد.
شش پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی استان همدان با سرمایه گذاری ۵۸۸ میلیارد تومان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.