پرداخت مطالبات معوق پرستاران ادامه می‌یابد

0 1

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پرستار باید شخصیت مستقل در نظام سلامت داشته باشد، گفت: با تلاش‌های انجام شده، توانستیم قسمتی از مطالبات معوق پرستاران را پرداخت کنیم و تا پایان سال نیز پرداخت مطالبات را خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از ایرنا، سعید نمکی روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت روز پرستار با حضور مقامات ارشد کشوری در سالن همایش های بین المللی برج میلاد افزود: وقتی وزارت بهداشت را تحویل گرفتم، ۲۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق از دو سازمان بیمه‌ای و دولت داشتیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب که شرمنده پرستاران هستیم، اضافه کرد: در بازدیدهای استانی، با این موضوع مواجه می‌شدم که معوقات پرستاری بیش از یک سال و نیم پرداخت نشده است که تصمیم گرفتیم اصلاحاتی در این وضعیت ایجاد کنیم که خوشبختانه با تلاش‌هایی که صورت گرفت، توانستیم قسمتی از این مطالبات را پرداخت کنیم و تا پایان سال نیز پرداخت مطالبات را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم بعد از این معوقات پرستاری بیش از سه ماه نشود و مطمئن هستیم که پرستاران این پدیده را به حساب ما نمی‌گذارند.
نمکی با انتقاد از طرح قاصدک اظهار داشت: من از ابتدا به این طرح بی‌ربط قاصدک اعتراض داشتم، چون نه منطقی بود و نه عدالت بین رشته‌ای را تأمین می‌کرد که طرح جایگزین آن را آماده کرده ایم و قبل از پایان سال، سامانه آن مستقر خواهد شد.

وی توضیح داد: من همواره اعتقاد دارم که پرستاری کار عاشقی است و خون دل فراوان باید خورد تا پرستار خوب بود.
نمکی اظهار داشت: همکاران ما امسال یک سیل عظیمی را در ۲۶ استان به صورت گسترده و ۶ استان به صورت خاص را اداره کردند که باعث حیرت شد که در کل جهان یک کشوری به این گستردگی یک مورد اپیدمی نداشتیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور برای بیش از ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر ایرانی توسط پرستاران و دانشجویان پرستاری گفت: پرستاران در این حرکت عظیم که رکورد بسیار چشم گیری در کشور و جهان بود، نقش اساسی داشتند.
وی گفت: همچنین در موج شدید آنفولانزای اخیر که یکباره ما را یک جریان ویروس چموش گرفتار کرد، پرستاران با زدن ماسک و بدون هیچ پروایی در دل این ویروس می غلطند و شب و روز خودشان را گذاشتند تا بیماران هر چه زودتر بهبود بیابند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با توجه به توسعه گسترده و فراوان تخت های بیمارستانی و برای اینکه ما برای این ها نیرو نداشتیم، مجوزی را از سازمان امور استخدامی کشور گرفته ایم تا  ۹ هزار پرستار را در ۲ مرحله جذب و استخدام کنیم که این نیز یک دستاورد برای جبران حداقلی کسری های کادر خدمات پرستاری کشور است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.