پوشش سوادآموزی بیش از ۶ هزار نفر از زنان و دختران عشایر در سال گذشته

0 3

در آیین انعقاد توافق‌نامه همکاری بین وزارت آموزش‌وپرورش و معاونت امور زنان ریاست جمهوری، اعضای شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش از مشارکت بیش از ۲ میلیون ۵۰۰ هزار دانش‌آموز دختر در المپیادهای ورزشی، پوشش سوادآموزی بیش از ۶ هزار نفر از زنان و دختران عشایر و مناطق محروم در سال گذشته، تحصیل ۵۲ هزار دانشجوی دختر در دانشگاه فرهنگیان و تربیت بیش از ۱۰۰۰ خبرنگار دختر خبر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در آیین انعقاد توافق‌نامه همکاری بین آموزش‌وپرورش و معاونت امور زنان ریاست جمهوری توسط اعضای شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش به تشریح برنامه‌ها و عملکردهای معاونت‌های تحت مدیریت خود در راستای پاسداشت حقوق زنان و خانواده بیان کردند.

ساخت ۳۸۰ کلاس ویژه تربیت‌بدنی دختران

مهرزاد حمیدی بابیان اینکه اجرای طرح مختلف برای دختران در دوران کودکی بسیار حیاتی است به سیاست‌های حوزه تربیت‌بدنی در این حوزه اشاره کرد و گفت: ما سند تحول را اجرا کردیم بیش از ۲ میلیون ۵۰۰ هزار دانش‌آموز دختر در المپیاد ورزشی مشارکت دارند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت افزود: ۱۲۰ هزار آموزگار پایه، چهل ساعت آموزش‌های تربیت‌بدنی را فراگرفتند، ساخت کلاس‌های ویژه تربیت‌بدنی دختران در دستور کار است و تاکنون ۳۸۰ واحد از این نوع کلاس‌ها در مدارس ایجاد شده است.

حمیدی گفت: وزن بیش‌ازحد معمول کوله دانش آموزان انحرافاتی را در ستون فقرات به وجود می‌آورد لذا برای پیشگیری از این معضل پیگیری‌هایی را انجام دادیم.

وی ادامه داد: در دوران شیوع ویروس کرونا بیش از۲۵۰۰ دقیقه برنامه ورزشی در شبکه‌های تلویزیونی برای تمام پایه‌های مختلف تحصیلی ارائه دادیم و در شبکه شاد نیز ۵ کانال آموزشی در حوزه ورزش و سلامت داریم.

پوشش سوادآموزی بیش از ۶ هزار از زنان و دختران عشایر و مناطق محروم در سال گذشته

شاپور محمد زاده در این جلسه گفت: در راستای توسعه عدالت جنسیتی پس از انقلاب تلاش‌های گسترده‌ای انجام‌ شده است و امروز فاصله زنان و مردان در موضوع سوادآموزی بسیار کم شده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی افزود: بخش اعظمی از فعالیت‌های این سازمان به زنان و دختران مناطق محروم اختصاص دارد در سال ۹۹ بیش از ۶ هزار و۴۰۰ نفر از زنان و دختران عشایر و مناطق محروم بازمانده از تحصیل تحت پوشش سوادآموزی قرار خواهند گرفت.

تحصیل ۵۲ هزار دانشجوی دختر در دانشگاه فرهنگیان

حسین خنیفر گفت: ۴۹ پردیس و دانشگاه ما دخترانه است و ۵۲ هزار دانشجوی دختر در دانشگاه فرهنگیان تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان افزود: ۱۱ هزار و دویست نسخه کتاب الکترونیکی تاب‌آوری را در اختیار دانشجویان دختر قراردادیم.

وی برگزاری نشست‌های تخصصی و حمایت از طرح‌های استانی را ازجمله برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان در این زمینه دانست.

تربیت بیش از ۱۰۰۰ خبرنگار دختر

علیرضا کاظمی بابیان اینکه آنچه در این معاونت انجام می‌شود دختران و پسران در آن مشارکت دارند، اظهار کرد: بیش از هزار خبرنگار دختر امسال تربیت خواهند شد، جشنواره فرهنگی هنری عفاف و حجاب را ویژه دختران برگزار خواهیم کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی افزود: آموزش زیست مشترک موضوع مهمی است که باید باهدف تحکیم خانواده در دستور کار قرار گیرد. لذا منابع و محتوای این موضوع در معاونت پرورشی تهیه‌ شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.