پیام دکتر مسعود سلطانی فر به مناسبت نکو داشت هفته پدافند غیرعامل

0 3

وزیر ورزش و جوانان ورزش و جوانان تاکید کرد : در هفته پدافند غیرعامل بنا بر رسالت کاری این وزارتخانه با جدیت موضوع ساماندهی به وضعیت ساختمان‌های اداری، باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی را در لیست الویت‌بندی برنامه¬های مرتبط با این مقوله قرار دهیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان متن کامل پیام دکتر سلطانی فر به مناسبت نکو داشت هفته پدافند غیر عامل به شرح ذیل است:
از آنجا که شرایط اقلیمی کشور ایران بالقوه مستعد بروز بحران‌های طبیعی و موسمی اعم از سیل و زلزله و.. بوده و گهگاهی بافت فرسوده ساختمان‌ها در کلان‌شهرها و عدم استحکام سازه‌های سنتی و بومی در برخی مناطق کم‌برخوردار باعث بروز تخریب، آتش سوزی و نابسامانی‌هایی در کشور می‌شود که جان مردم عزیز و سرمایه‌های زندگی ایشان را به مخاطره یا نابودی می‌کشاند؛ بر آن شدیم تا در آستانه هفته پدافند غیرعامل بنا بر رسالت کاری این وزارتخانه با جدیت موضوع ساماندهی به وضعیت ساختمان‌های اداری، باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی را در لیست الویت‌بندی برنامه‌های مرتبط با این مقوله قرار دهیم.
ضمن اینکه هم راستا با اقدامات فیزیکی ، تغییر و بهینه‌سازی و رفع موانع در سازه‌های ورزشی؛ بایستی به طور جدی به امر آموزش مهارت‌های مختلف برای نیروهای جوان و علاقمند از طریق اساتید و متخصصان و آگاهی بخشی عمومی و آماده‌سازی روحی مردم نیز برای زمان اضطرار و مدیریت بحران‌هایی نظیر حوادث و بلایای طبیعی غیرمترقبه، جنگ، بیماری‌های واگیردار و.. پرداخته شود تا در صورت بروز این گونه موارد با استفاده از دانش و ابزار موجود، نسبت به ایجاد امنیت و مصون‌سازی یا بازسازی مجدد اقدام شود.
امیدوارم به زودی نقش و تأثیر مزایای پدافند غیرعامل که نسبت مستقیم با سلامت مردم و صیانت کشور را دارد برای عموم آشکار و جهشی داوطلبانه در راه آموزش و همراهی در مواقع ضروری را شاهد باشیم. ان‌شاءالله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.