چوگان با توجه به قدمت تاریخی و فرهنگی باید توسعه یابد

0 1

مهدی علی نژاد از رشته چوگان به عنوان ورزشی که دارای قدمت تاریخی و فرهنگی برای ایران است، نام برد و خواستار رونق و توسعه بیشتر این رشته شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،«مهدی علی نژاد» در مجمع عمومی فدراسیون چوگان که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات وزارت ورزش و جوانان برگزار شد با تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با اشاره به برگزاری مجمع این فدراسیون و جلسه ای که اخیرا پیرامون بررسی مسائل چوگان برگزار شده بود،اظهار امیدواری کرد که این جلسات موجبات و زمینه تغییر و تحولات مثبت برای پیشرفت چوگان را به ارمغان آورد .

«مهدی علی نژاد» اهمیت ورزش چوگان را مورد توجه قرار داد و با تاکبد بر توسعه کمی این رشته در سراسر کشور تصریح کرد:برنامه ریزی برای توسعه این رشته باید با توجه به سابقه ای که چوگان در تاریخ،فرهنگ و ادبیات ما دارد مد نظر قرار بگیرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از اقدامات مدیران گذشته این فدراسیون و تلاش های که برای توسعه و پیشرفت این ورزش صورت گرفته ،به نیکی نام برد و تصریح کرد: آنچه مسلم است با توجه به هزینه های زیاد و مشکلات اقتصادی و وجود تحریم های ناعادلانه کار سختی برای توسعه این رشته وجود دارد اما آنچه مسلم است با برخورداری از ظرفیت های موجود از جمله مجموعه های شهدا و نوروز آباد هم می توان توسعه کمی و کیفی بیشتری را برای این رشته به ارمغان آورد .

مهدی علی نژاد در پایان ابراز امیدواری کرد که با همت مسئولان و اهالی چوگان ،شاهد رونق و توسعه این رشته ورزشی در کشور باشیم .  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.