«کرمانشاه ۲۰۲۰» به ۱۶۰ کشور جهان معرفی می‌شود

0 3

استاندار کرمانشاه گفت: «فرصت بی‌بدیل معرفی این استان به حداقل ۱۶۰ کشور جهان در رویداد “کرمانشاه ۲۰۲۰” را باید مغتنم شمرد.»

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، هوشنگ بازوند در نشست توجیهی رویداد گردشگری «کرمانشاه ۲۰۲۰» که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به این‌که تا برگزاری رویداد ۲۰۲۰ حدود ۱۱ ماه فرصت باقی است، اظهار داشت: «برای انجام مقدمات این فرصت خوبی است اما اگر از این زمان استفاده نکنیم به سرعت از دست خواهد رفت. »

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه به بحث گردشگری توجه بسیاری نداریم، افزود: «در حال حاضر بحث گردشگری در خاورمیانه یکی از مباحث مهم است که باید بتوانیم سهم خوبی در این مسیر از آن خود کنیم. »

او تبلیغ فرصت‌های منطقه را سهم بزرگی در حوزه گردشگری دانست و گفت: «نبود تبلیغ درست گردشگری یکی از مشکلات عمده ما است که باید به این امر توجه ویژه داشته باشیم و در راستای تبلیغ منطقه تمام تلاش را به‌کار بگیریم.»

این مدیر ارشد استان ادامه داد: «رویداد ۲۰۲۰ خلق یک فرصت است و اینکه این فرصت را چقدر بتوانیم بر سر سفره‌های مردم ببریم بستگی به تبلیغات ما دارد. »

بازوند با بیان اینکه باید بتوانیم در رویداد ۲۰۲۰، کرمانشاه را به‌عنوان چهره زیبای ایران اسلامی به مردم دنیا معرفی کنیم، عنوان کرد: «باید رویداد “کرمانشاه ۲۰۲۰” را به مسئله‌ای راهبردی برای همه مردم استان تبدیل کنیم و مزایا و دستاوردهایی که برای مردم به‌دنبال دارد برای آنها تشریح شود تا مشارکت بالایی برای اجرای این رویداد داشته باشند. »

او در ادامه گفت: «در دل رویداد بین‌المللی “کرمانشاه ۲۰۲۰” مسئله ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات را نیز داریم که کار ارزشمندی است و رئیس جمهور هم روی آن تاکید دارد. »

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: «ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات کمک می‌کند تا میهمانان خارجی که برای رویداد ۲۰۲۰ به کرمانشاه می‌آیند، متوجه اهمیت این استان شوند که دو اثر ثبت جهانی شده دارد، یکی کتیبه باستانی بیستون و دیگری منطقه‌ زیبا و طبیعی اورامانات که نزدیک به دو هزار کیلومتر وسعت دارد. »

او در ادامه با تاکید بر این‌که «کرمانشاه ۲۰۲۰» باید در بحث ایجاد اشتغال در استان نقش آفرینی مهمی داشته باشد، عنوان کرد: «با توجه به چالش‌هایی که در بحث اشتغال در استان داریم، باید از این فرصت برای اشتغال زایی به بهترین شکل استفاده کنیم. »

بازوند در ادامه خاطرنشان کرد: «زمانی که گردشگری به منطقه‌ای  وارد می‌شود، به ارتقای اقتصاد آن منطقه و مردمش کمک می‌کند و در افزایش اشتغال نقش آفرینی می کند که ما نیز این مسائل را در کرمانشاه ۲۰۲۰ دنبال می‌کنیم.»

او همچنین خواستار تعیین شعاری برای «کرمانشاه ۲۰۲۰» شد و گفت: «پس از اینکه این شعار انتخاب شد، همه دستگاه‌ها و ادارات دولتی استان به  مدت یک سال این شعار را در سربرگ مکاتبات خود قرار دهند تا “کرمانشاه ۲۰۲۰” به شکل گسترده‌ای معرفی شود. »

استاندار کرمانشاه یادآورشد: «همچنین تمامی فعالیت‌های اجرایی دستگاه‌ها و ادارات استان نیز باید با اولویت “کرمانشاه ۲۰۲۰” انجام گیرد. »

او در ادامه خواستار معرفی «کرمانشاه ۲۰۲۰» به استان‌های همجوار در کشور عراق هم شد و گفت: « طی سالهای گذشته به دلیل ضعف‌هایی که بویژه در بحث تبلیغات داشته‌ایم، نتوانسته‌ایم آنگونه که لازم است جذب گردشگر عراقی به استان داشته باشیم.»

بازوند به وجود پنج مرز رسمی مشترک کرمانشاه با کشور عراق اشاره کرد و گفت: «هرچند در داخل کشور اقداماتی را برای رسمی شدن دو مرز شیخ صله و شوشمی انجام داده‌ایم تا از این دو مرز هم تردد مسافر داشته باشیم، اما طرف عراقی هنوز این مجوز را نداده و ما هم پیگیریم که این مجوز صادر شود و شاهد تردد گردشگران از این دو مرز باشیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.