کشف بیش از ۱۹ تن موادمخدر در کشور در هفته گذشته

0 0

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۱۹ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی ۲۱ لغایت ۲۷ تیر ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات هفته گذشته ۱۹۸۸۴ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۶۵۱۵کیلوگرم) حدود ۲۰ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۱۵۶۳۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۹ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان، ۱۵۳۸ کیلوگرم حشیش، ۱۵۹ کیلوگرم هروئین، ۴۳۱ کیلوگرم شیشه، ۴۳۳ کیلوگرم گراس، ۱۳ کیلوگرم مرفین و ۱۶۷۶ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۶۸۳۵ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴۱۹۷ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۵۵۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند و در میان دستگیرشدگان این هفته ۸۱ نفر نیز از اتباع بیگانه می باشند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۳ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۶۳۶ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۱۸ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۲۶۵۵ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲۱۷۲ کیلوگرم، یزد با ۱۸۸۵ کیلوگرم، اصفهان با ۱۶۸۲ کیلوگرم، فارس با ۱۳۳۷ کیلوگرم و بوشهر با ۱۱۰۰ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۳ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۴۲۳ دستگاه خودرو و ۱۸ قبضه سلاح توقیف شد. ۶۰ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۰ درصد انتظامی بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.