کیفیت فرآورده‌های پلیمری با تجهیزات «ایران‌ساخت» افزایش یافت

0 3

پلیمرها و انواع گوناگونش در زندگی امروزی جایگاهی اجتناب‌ناپذیر پیدا کرده‌اند. از پلاستیک‌های زیست‌سازگار تا بخش‌هایی از بدنه خودروها به مواد پلیمری وابسته است. مهم‌تر از تولید این فرآورده‌ها لازم است کیفیت تولید سنجش شود که یک شرکت فناور این کار را انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک شرکت دانش‌بنیان ضمن سنجش کیفیت محصولات پلیمری، دوره‌های تخصصی را برای فعالان صنعت پلیمر به صورت مجازی برگزار می‌کند.

حال در این میان، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان که فعالیت فناورانه‌اش را  با طراحی و تولید دستگاه های کنترل کیفیت آزمایشگاهی آغاز کرده، تاکنون موفق به ارائه محصولات فناور و خدمات گوناگونی به مخاطبانش در دانشگاه، صنعت و پژوهش‌های فناورانه شده است.

داود خادمی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان مهم‌ترین هدف را سنجش کیفیت فرآورده‌های پلیمری با طراحی تجهیزات دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: یکی از نیازهای حیاتی کشور، وجود تجهیزات دانش‌بنیانی است که ضمن تولید فرآورده‌های پلیمری مرغوب، کیفیت این تولیدات را آزمون کند.

این فعال فناور تولید کیفی و ساخت داخل این تجهیزات را مهم‌ترین اولویت آریانام برشمرد و افزودتلاش کردیم تا با استفاده از دانش‌آموختگان نیروی انسانی مختصص، بیش از ۴۰ نوع دستگاه کنترل کیفیت تخصصی در حوزه پلیمر را تولید داخل کنیم.

مدیرعاملاین شرکت با اشاره به رفع نیاز صنایع داخلی به تجهیزات کنترل کیفیت پلیمری گفت: خوشبختانه نیاز مشتریان این صنعت و همچنین الزامات استاندارد حوزه پژوهش نیز تا حدودی تأمین شده است.

خادمی، به ارتقای کیفیت دانش فنی فعالان فناور صنعت پلیمر با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی اشاره کرد و گفت: یکی از محورهای  فعالیت‌های این شرکت، ارتای کمی و کیفی دانش فعالان صنایع پلیمری است و تا کنون بیش از ۷۰۰۰ ساعت تخصصی در حوزه های پلیمر برگزار کردیم. اکنون و با توجه به شیوع ویروس کرونا، این دوره‌ها را به صورت مجازی برگزار می‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.