۱۵ درصد دانش آموزان دیروز به مدارس مراجعه کردند

0 4

وزیر آموزش و پرورش در بخش اول نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران از حضور ۹۵ درصدی معلمان در مدارس و حضور ۱۵ درصد دانش آموزان پس از بازگشایی مدارس و از دیروز ۲۷ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی پیش از ظهر امروز در سومین نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران که در سالن اجتماعات ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: از همدلی ها، تلاش‌ها و فعالیت‌هایی که شما خبرنگاران و اصحاب رسانه برای انتقال صدای ما به جامعه و صدای جامعه به ما انجام می‌دهید سپاسگزاری می‌کنم.

وی افزود: شیوع کرونا مجموعه‌های فرهنگی و اقتصادی را متاثر کرد و با یک تعطیلات طولانی در واحد‌های آموزشی مواجه شدیم بنابراین باید تدبیری برای وقفه آموزشی می‌کردیم که موجب کاستی در امر آموزش نشود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تجربیات کشورهای مختلف را بررسی کردیم  و از مجموعه تجربیات گذشته و سایر کشورها، تدابیری امکان پذیر اتخاذ شد.

وی در ادامه افزود: پس از چند روز از اعلام تعطیلی مدارس آموزش‌های تلویزیونی ابتدا از شبکه آموزش و در ادامه از شبکه چهار آغاز شد.

حاجی میرزایی تصریح کرد: تا پایان اردیبهشت ماه مجموعه تمامی آموزش‌های برنامه درسی از طریق تلویزیون ارائه می‌شود که با استقبال خوبی نیز از سوی دانش آموزان روبرو شده است.

وی ادامه داد: بیش از ٢٧ میلیون بار محتویات دروس پخش شده از تلویزیون دانلود شده است و این نشان می‌دهد که محتوای دروس ارائه شده مورد اقبال دانش آموزان بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش‌های تلویزیونی ارتباط یک سویه است،گفت: در آموزش به دانش آموزان نیاز به تعامل دو طرفه داریم تا امکان پاسخگویی به پرسش دانش آموزان، رفع ابهام و ارزیابی از آموزش‌ها میسر باشد؛ لذا سامانه شاد راه اندازی شد که تا کنون ۱۲،۵ میلیون دانش آموز، ٩٨ درصد از مدیران و بیش از ٨٢ درصد از معلمان به شبکه شاد پیوستند و همچنان فعال هستند.

حاجی میرزایی اذعان کرد: به دلیل اینکه به انتهای سال تحصیلی نزدیک می‌شدیم و باید تمهیداتی برای دانش آموزانی که ممکن بود به تلویزیون، اینترنت و گوشی هوشمند دسترسی نداشته باشند لذا روش‌های متنوع دیگری  را پیش بینی کردیم.

وی با بیان اینکه تولید بسته‌های خودآموز آموزشی را برای دانش آموزانی که دسترسی به گوشی هوشمند را نداشتند تهیه کردیم، گفت: در برخی مناطق کم جمعیت روستایی کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شد و برخی از معلمان با حضور در روستاها و  با رعایت فاصله گذاری اجتماعی ماموریت خود را انجام دادند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برای اعلام پایان سال تحصیلی باید از دسترسی تمام دانش آموزان به آموزش اطمینان پیدا می‌کردیم، افزود: مدارس از دیروز بازگشایی شده است تا ارائه خدمات به دانش آموزان انجام بگیرد و با اطلاعاتی که از سراسر کشور دریافت کردیم بین ٩۵ تا١٠٠ درصد معلمان در مدارس حاضر بودند و دانش آموزان نیز بین ١٠ تا١۵ درصد به مدرسه مراجعه کرده‌اند و به ابهامات آنان نیز پاسخ داده شده است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: تازمانی که دانش آموزان به آموزش نیاز داشته باشند در این یک ماه آموزش‌ها انجام خواهد گرفت و مدارس به طور کامل ضدعفونی شده‌اند و تمهیدات  لازم پیش بینی شده است و در مدارس باید پروتکل‌‌های بهداشتی رعایت شود .

وی در پایان گفت: مدیران و معلمان و خانواده‌ها حداکثر مراقبت را انجام دهند تا این مرحله را پشت سر بگذاریم و اگر در سال تحصیلی آینده مجددا با چنین وضعیتی مواجه شدیم امکان پاسخگویی دقیق‌تر و کامل‌تر میسر باشد تا در امر آموزش دانش آموزان اخلالی ایجاد نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.